Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudja már valaki az emelt...

Tudja már valaki az emelt biosz tételeket (2018)?

Figyelt kérdés
Aki volt már segítsen azoknak akik meg csak most jönnek. Legyszi leirnatok mik az eddigi tételek és tapasztalatok?

2018. jún. 8. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Facebookon keresd meg a Nagy Etele biológia csoportját! Ott már pár ember volt szóbelizni és megosztotta, hogy milyen tételeket húzott.
2018. jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt húztam:

A tételemnél a baktériumokról kellett beszélnem, vagyis inkább a prokarióták felépítéséről, meg hogy milyen vírusos-bacis betegségek vannak, hogyan védekezünk ellenük.


B tételemnél idegsejtekről kellett beszélnem, de főleg hormonrendszer volt, agyalapi mirigy + hormonjai, akkor a mellékvesekéreg hormonjai, negatív visszacsatolás.


Előttem egy srác populációgenetikás meg növényélettanos tételt húzott, hát én is csak bambultam volna a növényélettanos kísérleteknél.. :D

2018. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csingilingg84 ***** válasza:

Talán még érdekel valakit, én tavaly az előbb említett populációgenetikás és növényes tételt húztam.


Az "A" tételben kellett beszélni a születési-és halálozási rátáról, számolni is kellett, adaptív, nem adaptív evolúciós változások és jellemzésük


"B" tételben vízkultúrás kísérletek voltak, volt benne egy-két kérdés, amit nem tudtam, nem is értettem az egészet, aztán volt még kérdés a levél keresztmetszeti felépítése, a víz mozgása a növényekben, a zárósejtek felépítése és állapota mitől függ, hogy nyitott-e vagy zárt.

2019. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!