Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbelin nagyon lelehet...

Szóbelin nagyon lelehet rontani a jegyemet?

Figyelt kérdés
Elkezdtem már kb. egy hónapja, tanulni, de csak egy szívatósabb tantárgyat, és minden reményem szerint ezzel ma fogok végezni. Szóval hagytam 80-at 10 napra. Pedig tényleg tanultam mindennap, de már ennek a nagy részét is elfelejtettem. Úgy félek, hogy ez nem sikerül és hiába lettek ötösök az írásbeli cseszhetem a négy évet. Amúgy se vagyok jó szóban, plusz még hogy megtanulni se lesz időm, már most gyomorgörcsöm van. Más is volt már ilyen helyzetben, nagyon lehetetlen megtanulni mindent?

2018. jún. 10. 15:13
 1/7 Todboy ***** válasza:
62%

Én ma ismétlem át a harminc témakört, amit elvileg az elmúlt egy hónapban megtanultam. Most meg olyan, mintha teljesen új anyagot olvasnék: "Jéé, ilyen is volt ebben?"


Minél jobb eredményt értél el írásbelin annál jobban tudsz rontani szóbelin. De ezt tudnod kéne, ha most érettségizel, matekon nehéz lett volna százalékszámítás nélkül átmenni.

2018. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De bunkók mostanság itt az emberek.:D

Igen, nyilván. Nem volt jó ötlet ezt főkérdésnek kiírni.

Igazából az érdekelne, hogy mennyire lehetetlen 10 nap alatt 80 tétel?

2018. jún. 10. 17:34
 3/7 Todboy ***** válasza:

Lel, pedig ezt nem szántam bunkóságnak.


Milyen hosszú egy tételed?

Nem mondanám, hogy lehetetlen, bár napi nyolcat azért igencsak húzos megenni, úgy, hogy mindegyiket ötösre tudd. Főleg ha hamar fáradsz. Én 20 perces alvásokat tartok 3-4 óránként, mert piszkosul lebutulok.

Ha vannak olyan tételeid amik néhány ponton kapcsolódnak akkor csak az egyiket tanulnám meg részletesen.

2018. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Napi nyolc az kényelmes tempó.

Nem tudom, mennyit hagytál az ismétlésre, de ha nem, vagy keveset, inkább csinálj napi min. 10-et és ISMÉTELJ!

2018. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, remek 10 napnak nézek elébe.:D

Köszi a válaszokat.

Elnézést, azt hittem annak szántad.

Kb. egy tétel olyan 2-3 oldal.

2018. jún. 10. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Számoljunk 3 oldalnak egy tételt. Tehát van 240 oldal tanulnivalód.(80x3) Ezt a mennyiséget 6 nap alatt kényelmesen meg lehet tanulni, napi 40 oldallal számolva, semmi az egész szinte. Marad 3 napod átismételni őket, még azt is tudni fogod, hogy melyik tételben milyen árnyalatú golyóstollal írtál.. A 10. napban pedig pihensz kicsit, vagy még egyszer átolvasod az összeset. Nem fognak tudni olyat kérdezni, amire ne tudnál válaszolni, ha csak napi 6-8 órát rászánsz, a jövőd érdekében nem olyan nagy áldozat ez a 10 nap tanulás, hidd el. :)
2018. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez motiváló volt, köszönöm szépen.:)
2018. jún. 10. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!