Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elképzelni a...

Hogyan kell elképzelni a szóbeli érettségiket?

Figyelt kérdés

Hányan és kik lesznek bent? Milyen formában, miből kell kihúzni a tételt? Kapok hozzá valamit, amiből ki tudok indulni, ha nem tudok semmit? Ha végképp nem tudok semmit kinyögni, akkor lehet újat húzni? Mennyire gyakori, hogy valaki megbukik?

Nekem a magyar írásbeli nagyon jól sikerült, viszont egyetlenegy tételt sem tudok. A töri épphogy meglett a kettes. Angol is nagyon jó lett. Matek erős kettes. Infó pedig nem figyeltem annyira, de megvan a kettes, ha minden igaz.

Semmiből sem sikerült megtanulni egyetlenegy tételt sem. Olvasgattam töriből és infóból, de nem sikerült úgy megtanulni, hogy vissza is tudjam mondani. És már csak 1 hét van a szóbeliig.

Ha egy tantárgyból nem lesz meg a minimális pontom, akkor azt a tantárgyat bukom, hiába volt jó az írásbeli? És később amikor újra próbálkoznék, akkor az írásbelit is meg kell csinálni újra?



2018. jún. 11. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Szia.

Az osszes vizsgaztato tanar en ugy tudom. (Nalunk 15-en elvileg, bar az mas kerdes, hogy akinek nem a targya lesz az benn marad e. Pl. Angol tanar benn marad e irodalmon)


A tetelek boritekban vannak benne, amit addig nem nyithatsz ki amig nem mondjak. Angkolon pl elotte beszelgettek a tanarral es az mar a felelesbe szamit, es csak utana nyithatod ki a boritekot. Tobbibol szerintem ilyen nem lesz, de inkabb kerdezz meg minden tobbszor, mint egyszerse hogy biztosra menj.


Ha nagyon nem tudsz semmit meghuznak. Segedeszkoznek szamit az atlasz, irodalom szoveggyujtemeny, magyar kezi szotar Stb.

En ugy tudom, hogy ha segitenek(kerdeznek) es hasznalod a segedanyagokat meglehet a kettes.


Ha egy szot nem tudsz a vizsgabiztos uj tetelt huzathat veled, de annak mar csak fel pontszamat kapod meg. Ezt ugy ertsd, hogy hiaba tudod a potteteled fullosra akkor is csak 3-ast fog erni. Ha az irasbeli rossz lett nagyon es pottetelt kell huznod, szinte eselytelen a kettes.


Nem gyakori. Tavalyiak kozul a sulinkba senki nem bukott, mert kihuztak beloluk valamit, ha elkezded a dolgokat. Olyant ne csinalj, hogy ulsz es nezel, el kell kezdened valahogyan.

Ha nagyon hulyevagy, akkor megbuksz felre ertes ne essek, de a legtobb tanar a stresszhelyzetre hivatkozva kerdez(vagy ha jofej elmondja a tetelt hogy ...., ugye igy volt? Te meg bologatsz hogy pontosan es kifejted.)


En ugy tudom, hogy irasbelin es szobelin is van egy min. Ponthatar 12% ami ha nincs meg buko. Vagyis ha az irasbelid fullos mondjuk 4, de szobelin nem tudsz semmit meghuznak.


Ha ujra probalkozol (remelem, hogy nem fogsz, egyszerre szobelizunk szoval aterzem a helyzeted, drukkolok neked!)

Az elso probalkozas tudtommal ingyenes. Utana mar 15-20 ezer forint ertekben (kozepszinten) tudod csinalni azt a targyat teljesen elorol. Vagyis irasbelizel is es utana szobeli.


Ugy keszulj, hogy azert 2 szot mindenhez. Toribol a tetelek elso oldalat min es meg amit meg tudsz jegyezni. Nekem ezt mondtak, bar szerintem eleve hulyeseg stresszelni a gyereket, hogy tanuljon meg 100 tetelt es 5-ot fog elmondani. Ez az en allaspontom, mivel en hamar elfelejtek mindent.


Az fontos, hogy a tanar altal kiadott tetelek legyen. Ezt ugy ertem, hogy ahogy ki van adva a tanarodtol a tetel ugy legyen meg. Ne masik sulibol kerd el a haverodtol, mivel a ket tanar mast tart a tetelben fontosnak es ha a masik sulibol van meg a tetel lehet egy ket segito kerdessel a te tanarod pont nem segiteni fog, hanem melyebbre as teged. Erted mire gondolok?


Az a masik problema, hogy megtanulsz 19 tetelt egy 3-asra, de a 20.-bol fogsz felelni amit nem tudsz. Vagy ha egy tetelt se tudsz akkor gaz. Irodalom mondjuk szerintem olyan, hogy konyv segedeszkozok es a tanar joindulatanak segitsegevel meglehet. Legalabbis remelemivel nekem az irodalom az amire mar nincs idom.


Informatika neked szakmai vagy kozismereti?

Mivel szakmaibol tudom, hogy 5 tetel gyakorlati es 15 elmeleti.

Kozismeretibol is igy van azt hiszem, de abban nem vagyok biztos.


Az a masik, hogy ha nem tudod a tetelt fel fogjak hozni, hogy lusta dog vagy mivel 100 tetelt egy honapra elosztva lazan be lehet vagni. Es igazuk van. Mert be lehet vagni patentra az egeszet, ha nekiallsz elso nap az utolso irasbeli utan.


Mikor lesz neked a szobelid?:)


Szurkolok, hogy jo legyen.

Ha van kedved megirhatnad a te szemelyes tapasztalatodat, hogy milyen volt, segitettek e stb.


Sok sikert!

2018. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a hosszú, részletes választ.


Tehát akkor vinnem kell (vagyis vihetek) töri atlaszt és magyar szöveggyűjteményt, ott nem adnak semmit.


A vizsgabiztos majd az lesz, aki az adott tantárgyat tanította nekem, ugye?


És amúgy hallottam olyat, hogy egyszerre többen megyünk be (5-en), ez is igaz?


"Az fontos, hogy a tanar altal kiadott tetelek legyen."

Nálunk a töriből dolgozta ki a tanár a tételeket nekünk, a többit magunktól kellett, csak a tételek címét kaptuk meg. Ezért nekem még az irodalom, nyelvtan tételek sincsenek meg. Az infókat összeirosgattam netről innen-onnan, de ha még az utóbbiakkal is foglalkozom, szerintem máig nem lennék kész velük. Angollal pedig abszolút nem foglalkoztam.


"Informatika neked szakmai vagy kozismereti?"


Itt nincs ilyen, hogy "szakmai" vagy "közismereti", csak sima infó.


"Az a masik, hogy ha nem tudod a tetelt fel fogjak hozni, hogy lusta dog vagy mivel 100 tetelt egy honapra elosztva lazan be lehet vagni. Es igazuk van. Mert be lehet vagni patentra az egeszet, ha nekiallsz elso nap az utolso irasbeli utan."


Hááát, én ezzel csak vitatkozni tudnék :D 100 tétel BRUTÁLISAN sok akárhogy is nézzük. Lehet, hogy meg lehet tanulni. De milyen módon/áron? Napi 12 órát üljön előtte az ember + szünetek?


Nekem 18-án lesz.


Én is szurkolok Neked!

2018. jún. 13. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell atlaszt, szöveggyűjteményt vinned, ezeket az iskola biztosítja.

A szóbelin az elején többen mennek be, de utána már csak akkor megy be 1 ember, amikor kijön 1.

Sok sikert!

2018. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!