Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti szerintetek letehetném így...

Ti szerintetek letehetném így a "kimaradt" érettségiket?

Figyelt kérdés

Sajnos máj. 3-án sporttevékenység során eltörten a jobb bokám, így az érettségit nem tudtam megkezdeni máj. 6-án. A vizsgálatokat követően mind az osztályfőnököt értesítettük az esetről. Hivatalosat azóta sem tudunk, hogy mi a teendő. Tegnapelőtt a gipszsínt (egyfajta fekvőgipsz) járógipszre cserélte az orvos. Tegnap és ma megpróbáltam utána nézni saját magam. Annyit találtam, hogy ”vizsgázónak fel nem róható ok” esetén lehet pótló vizsgát tenni.


Ki és mi alapján dönti el, hogy mi az az ok ami a vizsgázónak fel nem róható? A pótló vizsga az azt jelentené, hogy írásbelit is megírhatom vagy esetleg dupla szóbelit kell(ene) majd tennem?



2014. máj. 11. 18:21
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ősszel mehetsz majd pótérettségizni, írásbelik és szóbelik egyaránt, de a legbiztosabb az, ha pl. az Oktatási Hivatalt keresitek fel.
2014. máj. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 reptoid ***** válasza:
100%

Az igazgató.


Írásbelit írni már nem fogsz tudni, helyette mehet a szóbeli, amivel kiválthatod az írásbelit.

Matek helyett meg elvileg választhatsz másik vizsgatárgyat.

2014. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog lehetséges:


-dupla szóbeli. Ennek hátránya csak a gyakorlati résszel rendelkező vizsgáknál van (informatika, testnevelés): az ilyen módon szerzett pontok nem számíthatók be felvételin.


-másik tárgy választása a választható helyett


-ősszel megismétled a vizsgát ingyenesen, ha most nem szerzel érettségi bizonyítványt


Az írásbelit semmiképpen nem írhatod meg utólag.

2014. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 reptoid ***** válasza:
81%
Mióta nem lehet írásbeli részt pótolni, csak gyakorlatit?
2014. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 reptoid ***** válasza:
81%
Úgy értem, kiváltani szóbelivel.
2014. máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

"24. § (1)160 Ha a vizsgázó az írásbeli vizsgáról fel nem róható okból elkésik, távol marad, a megkezdett vizsgáról engedéllyel eltávozik mielőtt a válaszadást befejezné, az adott vizsgatárgyból pótló vizsgát tehet. ... az igazgató - ha ehhez a feltételek megteremthetőek - hozzájárulhat ahhoz, hogy az adott vizsganapon, vizsgaidőszakban a vizsgázó pótló vizsgát tegyen


b) az engedélyben meg kell jelölni a hiányzó vizsgarész pótlásának formáját. Ha nincs lehetőség az adott vizsgaidőszakban írásbeli vizsga letételére, engedélyezhető az írásbeli vizsgarész szóbelivel történő kiváltása. (100/1997 Kormányrendelet)Vagyis két szóbeli tétel.

Ha egyszer nem tudsz bemenni, az nyilvánvalóan fel nem róható, ez nem kérdés. Az igazgatóhoz adj be írásbeli kérvényt, nem elég az of. értesítése, és neki írásban kell határozatot hoznia.

2014. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
72%

Az Oktatási Hivatalhoz felesleges fordulni ezzel, mert nekik nincs vele dolguk, a vizsgaszabályzat egyértelmű. Az igazgatóhoz kell kérvényt benyújtanod az orvosi papír mellékelésével (minden kérvény mellett papírnak kell lenni, ami a kérést alátámasztja, még akkor is, ha látszik rajtad a gipsz), ő dönt a felróhatóságról is, vagyis hogy tehetsz-e ingyenes pótló érettségit, valamint a pótlás módjáról. A pótlás kétféle lehet:

-- az írásbeli pótlása dupla szóbelivel

-- az írásbeli pótlása a következő vizsgaidőszakban.

Ezen belül további két eset van.

Olyan lehetőség is van, hogy leteszed a szóbelit most (ennek az előnye, hogy a saját tanáraid előtt vizsgázol), és ősszel írásbeli, meg olyan is, hogy a teljes vizsgát őszre halasztod.


A kérvényben térjél ki arra, hogy mit szeretnél, ez segíti az igazgató döntését, és beszélj vele személyesen is. Mindazonáltal a döntés az ő joga, nem köteles a kérvényedben megjelölt verziót választani. Ha nem vagy nagykorú, a szülő is írja alá.


Az igazgató a döntését határozati formában hozza meg, amelynek tartalmaznia kell a jogorvoslat lehetőségét is! (Fellebbezés a fenntartóhoz.)


Testnevelésből, informatikából a szóbelivel pótolt gyakorlatiból felvételi pont nem számítható, szakirányú továbbtanulásnál ez gond lehet.


A vizsgaszabályzat itt érhető el: [link]


A matematika helyett NEM lehet másik tárgyat választani, mivel abból van szóbeli vizsgarész!


Lényegében helyes válaszokat kaptál, csak pontosítani, ill. árnyalni akartam.


A már említett ponton kívül fontos még a 37. § is:

Ha a vizsgázónak a 6. § (7) bekezdése vagy az e rendelet 24. § (4) bekezdés b) pontja, illetve 31. § (5) bekezdései alapján engedélyezték, hogy az írásbeli vagy a gyakorlati vizsgarész helyett szóbeli vizsgát tegyen, és a vizsga írásbeli vagy gyakorlati és szóbeli vizsgarészekből áll, két vizsgatételt kell húznia és kifejtenie. A felkészüléshez és a tétel kifejtéséhez rendelkezésre álló időt tételenként kell számítani. A vizsgázó kérésére a második tétel kihúzása előtt legalább tíz perc pihenőidőt kell adni. A vizsgázó a pihenőidő alatt a vizsgatermet nem hagyhatja el. Amennyiben a vizsgázó a gyakorlati vizsgarészt szóbeli vizsgarésszel pótolja, a törzslapján, az érettségi bizonyítványában, tanúsítványában ezt a tényt - záradék formájában - fel kell tüntetni.


Szóval minél gyorsabban kérvény, már csak azért is, mert ezzel nekik is dolgozniuk kell, meg számodra is minél hamarabb ki kell derülnie, mi lesz. Holnap-holnapután add be!

2014. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Érdemes mérlegelni még a következőt is: ha mondjuk öt vizsgatárgyad van, és nem tettél előrehozottat, az kb. 9 darab szóbelit jelent, ha mindegyik írásbelit ki akarod váltani (matekból ugye csak egy lesz). Ezt a fent idézett lebonyolítás tükrében embertelenül nagy terhelésnek gondolom még akkor is, ha több napra szedik szét (erre is van lehetőség, nem kötelesek minden szóbelidet egy napra tenni). Én egyszer láttam olyan fiút, aki százkilós nagy macsó izomember létére öt szóbelit tett, mert matekból bukott, és utána úgy jött ki a teremből, hogy a felmosórongy hozzá képest egy felpörgött akrobata volt. Nem valószínű, hogy ezzel a módszerrel igazán jó eredményt tudsz elérni, erre is érdemes gondolni. Lehet, hogy jobban jársz, ha nem erőlteted a dupla szóbelis pótlást.
2014. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Szóval a dupla szóbelis megoldást véleményem szerint azokra az esetekre találták ki és akkor igazán jó, ha EGY írásbelire nem tudott elmenni valaki. A tiéd extrém eset, de az is kérdés, hogy van-e még hátra olyan írásbelid, amire el tudsz bicegni.
2014. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 reptoid ***** válasza:

Ezt a matekos szóbelis részt kifejted, légyszíves?


Tudom, hogy van szóbeli, de az csak akkor van, nem, ha bizonyos százalékok között van az írásbelije? Ilyenkor is úgy számít, mintha lenne szóbeli rész? De akkor ennyi erővel a srác, aki 9 vizsgát tett, miért nem 10-et rakott? Jó mondjuk ez is hülyeség lenne :D

2014. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!