Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri óvónőnek tanulni?

Megéri óvónőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg levelezőn tanulok, mellette dolgozom.

Mindig is szerettem gyerekek közt lenni egészen kiskorom óta vigyáztam rájuk.


Most, hogy a gyakorlatom során kicsit jobban beleláttam az óvónők munkájába elbizonytalanodtam. Nagyon le vannak terhelve sok fárasztó papírmunka, amit nagyon gyakran haza is visznek a család/szabadidő rovására. Sokan mondják (óvónők), hogy az elmúlt években negatív változás következett be, a gyerekek egyre kezelhetetlenebbek. Van, aki azt mondja, hogy a gyerekekkel nincs is annyi probléma, mint inkább a szülőkkel...


Van itt,aki óvónő esetleg közeli hozzátartozója az? Mik a tapasztalatok?



2018. jún. 12. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:
66%
Igaz, én kisgyermeknevelőnek készülök, ősztől kezdem el tanulni az ELTE-n, de azt látom, az óvodapedagógus szakra mindig túljelentkezés van, ráadásul az álláshirdetések között minden második óvodapedagógust keres. Persze, van papírmunka és van több kezelhetetlen gyerek, de ha igazán elhivatott vagy iránta, akkor ez ne állítson meg benne. Nagy a felelősség, ha gyerekekkel foglalkozol, de épp ennyi az öröm is, amennyit adnak. Én támogatom, minden rossz ellenére.
2018. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!