Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az ELTE-n akarok óvónőnek...

Ha az ELTE-n akarok óvónőnek tanulni, mennyire kell jó tanulónak lennem gimiben?

Figyelt kérdés
2014. okt. 31. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkább empatikusnak és elhivatottnak kell lenned. A gyerekeket nem fogja érdekelni, hogy tudod-e bizonyítani a párhuzamos szelők tételét, inkább az kell, hogy megértsd, szeresd őket. Szerintem se a tananyag, se a ponthatárok nem húzósak, szóval hajrá! :)
2014. nov. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szeretem a gyerekeket és szeretnék nekik segíteni. Van olyan rokonom is aki szintén óvónő, szóval láttam már óvodót, nem csak kívülről. :)

Csak félek kicsit, hogy nem vesznek fel, bár úgy láttam nem kell túl sok pont oda. Köszönöm a válaszod. :)

2014. nov. 1. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:
A pedagógus pályára eleve alkalmasnak kell lennie valakinek ahhoz, hogy el tudja akarja) végezni az iskolát. A gimnzáiumban pedig jól kell tanulnia, hiszen alapműveltség mindenkinek kötelező - pedagógusnak pláne.Sokan odamennek, hogy "de könnyű bejutni, elvégezni" aztán pedig csúsznak meg módszertani tárgyaknál vagy maga a gyakorlat veszi el örökre a kedvüket, mert azért ott az elejétől kint kell lenni a terepen. Szóval az alapműveltség megszerzése fontos a gimnáziumban, aztá pedig természetesen az egyéb pedagógusi kompetenciák, amik alkalmassá teszik az embert. Szerintem nem kell aggódjál ettől függetlenül, hajrá hozzá!:) (alkalmasságit majd ne felejtsd el, mert az is van oda)
2014. nov. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!