Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan jegyezzem meg az egyes...

Hogyan jegyezzem meg az egyes költők életrajzát érettségire?

Figyelt kérdés
Olyan szinten nem érdekel, és olyan szinten keverem az emberek nevét az életrajzzal, amit a fejembe raktam, hogy már nem tudom, mit tegyek. Nem is értem, mire jó, hogy tudom, melyik költő hol járt iskolába... Tényleg szeretnék tippeket erre, nem csak a véleményetek érdekel, köszi!

2018. jún. 14. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Tetovaltasd az alkarodra.
2018. jún. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az vált be, hogy leírtam, minden tétel 1 oldal. egyszer-kétszer elolvastam és valahogy rögzült a fejemben.
2018. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk az eletrajzot meg se kellett tanulni.
2018. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát én nem csináltam semmi különöset, semmi csiribú csiribá, csak szimplán kidolgoztam magamnak a tételeket és már közben is csomó mindent megjegyeztem és utána még megtanultam. Hangosan olvastam magamnak, felmondtam és nekem pl. az is segít, ha magyarázom, mesélem valakinek, mert úgy jobban odafigyelek rá, hogy mit mondok és érthető, értelmes legyen. Ennyi. Szokták ajánlani, hogy pl. különböző színekkel jelöld be a fontos dolgokat stb., de én ezt mindig felesleges időhúzásnak tartottam és nekem semmit sem segített.
2018. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kösd össze az arcokat, helyeket!


Annak idején én a töri és irodalom tételeket képregényben lerajzoltam. Sokszor elolvastam úgy, s vizsgán csak a fejemben egy filmként lejátszottam őket, ha úgy tetszik, átlapoztam. Így csak azt mondtam a tanárok előtt ami gondolatban a szemem előtt volt :)

2018. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell tudnod, hogy melyik költő hol járt iskolába, csak annyit kell elmondanod az életéből, amennyi a tételhez kapcsolódik. Pl. ha Petőfi tájköltészetéről van szó, akkor megemlíted, hogy fontos számára az Alföld, mert itt született stb. A költőről annyit kell csak kifejteni, amennyit a tétel kér, a feleletnek a műről kell szólnia. A munkásságát kell részletesen kifejteni, nem az életrajzát. Én is most tanulom az irodalmat, úgy szoktam, hogy párszor elolvasom hangosan a tételt, utána pedig bekezdésekként elkezdem memorizálni, utána felmondom. Még egy bekezdés, felmondom. Utána egyben az egészet, legalább kétszer. Annyiszor mondod el, ahányszor úgy érzed, hogy kell, amíg nem rögzült a lényeg a fejedben. Én kiemeltem minden tételben a fontos kulcsszavakat, így tudom, hogy miket kell biztosan elmondanom.
2018. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
6-os Ez nem feltétlenül igaz, attól függ, hogy mit kér a tanár. Nálunk pl. kötelező volt elmondani minden alkotó életrajzát a születésétől kezdve a haláláig. Ha ez nem volt meg, akkor már pontot veszítettünk.
2018. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi 20 éve saját szöveggyűjteményünket használhattuk, amit kicsit preparáltunk. Töltőceruza fémhegyével belevéstük az adatokat, mondjuk ezzel is volt jópár óra munka. Előre elmondták tanárok hogy amit írtunk bele, azt ki kell radírozni. Arról meg nem tehettünk, hogy a lenyomat benne maradt...:) De nálunk a tanárok nem is szivatták érettségin már a diákokat.
2018. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell életrajz
2018. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8, már nem lehet saját szöveggyűjteményt használni. A tanár készíti ki az asztalra az iskolai példányt.
2018. jún. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!