Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire kell féljek az...

Mennyire kell féljek az egyetemtől, ha nincs semmi programozási tudásom?

Figyelt kérdés

Előtte 2 évig tanultam gazdaságinformatikát, amiből teljesen kítűnő voltam végig. Én voltam mindig az osztály legjobbja, bár ezt mint tudjuk nem mindig számít gyakorlatban.

Viszont ebben a szakban nulla volt a programozás.

Felvettek BSc-re, és az első évnek a háromnegyede gyakorlatilag szinte csak programozásból fog állni.

Megpróbálkoztam megbarátkozni vele itthon ilyen oktató videók segítségével, és addig eljutottam hogy úgy-ahogy bele látok a logikájába, és tudom a kódokat értelmezni, tehát nem teljesen idegen.

Pár hónapja volt lehetőségem beülni egy órára, webfejlesztés. Ott magával is ragadott az egész és a html, majd csináltunk pár ilyen alap/bevezető dolgot. (Csak egy számológépet, szóval semmi extra.)

De ha leültetnének egy gép elé, akkor valószínű segítség nélkül neki se tudnék ugrani semminek. (Vagy ez amúgy sem elvárás, hogy a kódokat fejből tudjuk? Mert a tanár is papírról írta át..:D)


Szerintetek mennyire könnyen/nehezen teljesíthető az első év, ha figyelembe vesszük az eddig leírtakat, meg úgy általában? Azt mondják az első év a legnehezebb. Vér izzasztó, vagy kis odafigyeléssel és szorgalommal teljesíthető? Hisz az alapszakot általában a legalapoktól szokták tanítani.

Illetve mennyire nehéz a matek? Ha valaki átlagos volt belőle, akkor hasonló várható most is?


Hozzáértők segítségét/válaszát várom leginkább, de mások is írhatnak ha normális a közölnivalójuk, köszönöm :)



2018. jún. 17. 01:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem a szakmához vagyok totálisan és kétségbeejtően hülye, hanem a programozáshoz, mert még nem nagyon tanultam.

De azért köszi a kedves feltételezésedet :)

2018. jún. 17. 11:27
 12/13 anonim ***** válasza:
69%
Ha valakit tényleg érdekel a számtech akkor ő képes arra hogy akámit elsajátítson, ha programozásról / szoftver tervezésről van szó akkor azt is, és mindegy milyen nyelven mert a dolgok összefüggnek. Bár én csak a C/C++ t szeretem használni.
2018. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
11%
Engem már 6 éves korom óta csak a számítástechnika érdekel a legjobban, és nem a Doom meg a hülyeségeket szedtem össze, én eleve nem is játszottam hanem már 7 évesen kreatívan tanultam saját magamtól, a Windows használatát, script nyelvet, makrót, szoftvereket, harver elemeit, mese helyett Windows 3.1 eredeti könyvét olvastam ki.
2018. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!