Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin vannak...

Magyar érettségin vannak szempontok, hogy mi az amiről beszélni kell?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy az irodalom érettségin csak egy tétel címe lesz a papíron vagy szempontok is amikről beszélni kell? Köszi

2018. jún. 17. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is most fogok szóbelizni! De voltam próbaszóbelin,s a tételen nem csak a cím van,hanem utasítást is kapsz,hogy mi az amiről beszélj, sőt még egy feladatot is kaphatsz(bár azt inkább nyelvtanból)

Pl.: próba szóbelin kihúztam irodalomból Kölcsey-t, s az volt az utasítás,hogy mutassam be néhány ismert költeményén keresztül a hazafiasságát. Illetve a Himnuszból kaptam egy idézetet.


Nyelvtannál kihúztam a nyelvrokonság témakört, s leírták,hogy mutassam be a családfát,nyelvrokonságot stb. Mellesleg ehhez találsz az irodalmi történeti atlaszban segítséget!!! És volt egy feladatom,hogy a felsoroltak közül válasszam ki a magyar rokon nyelveit.


Sok sikert neked is! :)

2018. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

És pont azért van megadva mert az érettségizők nem tudhatnák a tételeket!

Mindent tudni kéne.

2018. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!