Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemszakértők, ilyen...

Egyetemszakértők, ilyen esetben mi lenne a megoldás, a kirúgás elkerülésére?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm töri-spanyol tanári szakon van. Az első évet megcsinálta, viszont a végén a spanyol vizsgán nem ment át, emiatt a második évben csak töris tárgyai voltak. Most újfent vizsgázik spanyolból, viszont 2 alkalommal nem sikerült, és már csak 1 vizsgaalkalma van - és ugye ha ez sem sikerül, akkor kirúgják.

Nekem is az jutott eszembe, hogy azt az 1 alkalmat el kellene tolni jövőre, passziválna 1 évig, és ebben az időszakban kint Spanyolo.-ban lehetne, így megszerezhetné azt a tudást és gyakorlatot, ami szükséges az alapvizsgához. De arra is gondoltam -bár ezt még nem merném a szemébe mondani- hogy válthatna angolra, mert mindenképpen tanárnéni szeretne lenni, bár ez is elég macerásan kivitelezhető ötlet lenne, már ha kivitelezhető, és akarja is.

Kérlek, nem vagyok kíváncsi semmilyen negatív hangvételű hozzászólásra, csak és kizárólag akkor, ha az illető elvégzett valami spanyol szakot, tisztában van az elvárt követelményekkel, és tökéletesebben beszéli a nyelvet egy spanyol anyanyelvűnél is. :)


2018. jún. 18. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom spanyolnál is több részből áll az alapvizsga. Ha több rész is van, ami nem sikerült, akkor érdemes lenne hagyni ezt az utolsó lehetőséget és ha nem is passziváltatni, de a következő félévben megcsinálni.
2018. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel egyetértek és tisztàban is vagyok a követelménnyel, mivel spanyol szakos vagyok (ELTE), viszont van itt egy fontos kérdés. A baràtnőd felvette a vizsgakurzust ebben a félévben és úgy van még egy vizsgaalkalma vagy most nem sikerült neki és màr csak egy maradt? Mert az első esetben mindenképp meg kéne próbàlnia. Viszont annak utàna kéne jàrnia, hogy lehet ha passzivàltat akkor nem tudja felvenni a vizsgakurzust, tehàt lehet vizsgázni sem fog tudni. Vagy esetleg tudja azt csinàlni, hogy fél évet passzivàltat csak a màsodik félévben pedig aktív. Így fel tudja venni a vizsgakurzust, de akkor is fel kellene vennie annyi tàrgyat, hogy ne tegyék àt fizetősre. Ha nem sikerül a következő sem, még ott van a dékàni kérelem is. Ha bàemit nem jól ìrtam nyugodtan ki lehet javítani.
2018. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Tanuljon meg spanyolul, mielőtt spanyol szakra megy.
2018. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat, ment a zöld pacsi! Szerencsére most meglett már végre-valahára. :)
2018. jún. 19. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!