Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy jó írásbelivel tényleg...

Egy jó írásbelivel tényleg csak elég 'megszólalnom' írásbelivel?

Figyelt kérdés
Töri tanárunk mindig ezt hangoztatta..
2018. jún. 19. 18:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Hoppá! Elég 'megszólalnom' szóbelin?


Nem írásbelivel! :D

2018. jún. 19. 18:20
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha ezt mondta a tanárotok, akkor nyilván úgy van.
2018. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahogy én számolgattam keményen meg kell küzdeni a szóbeli 50 ponttért. Már persze kinek a pap... De én eléggé parázom, hogy lerontom a jó osztályzataim.
2018. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, hogy mi a célod és kb. hány százalékra hajtasz. Ki tudod számolni, hogy mennyi a minimum, amit el kell érned a szóbelin és abból már látod, hogy legrosszab esetben hány százalékos lesz az érettségid. Abból pedig el tudod dönteni, hogy neked az már megfelel és elég vagy pedig több kellene.


A szóbeli 12%-tól értékelhető, ami a max. pontszámtól függően lehet akár csak 4 pont is, ha 30 pontos szóbeliről van szó. Viszont, ha jól tudom, akkor pl. a törin 50 pontot ér a szóbeli, tehát annak a 12%-a az 6 pont. Ennyit pedig valóban nem nehéz összeszedni és ez tényleg az "elég megszólalni" kategória. Ha jó lett az írásbelid, akkor simán lehet olyan, hogy még a minimum ponttal is megvan az ötös és jó a százalékod. Kérdés, hogy az elég-e vagy többre lenne szükség.

2018. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha épp csak megszólalsz, nagyon le tudsz rontani egy jó eredményt. Pl. nekem 95% lett a magyar, épp csak egy pontot veszíthetek, hogy ezt megtartsam...
2018. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!