Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megbukok érettségin szakmai...

Ha megbukok érettségin szakmai tárgyból, választhatok másikat?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem gépészetből (20 pontot értem el írásbelin, és nem fog menni a szóbeli). Tudok e jelentkezni másik tantárgyra? És ha igen hogyan, mikor? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. jún. 20. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Én informatika szakon vagyok szakgimnáziumban, és kötelező szakmai informatika érettségit tenni. Én tettem "sima" (gimis) informatikából emeltet, és NEM váltotta ki a szakmai infót. Ha megbukok szakmaiból, nem kapok érettségit, hiába van meg az 5 tárgy.


Elég szemétség szerintem, de ez sajnos minden szakmai érettségis tárgyra igaz.

2018. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De igen! Csak nem most.

Ha mondjuk az elsőnek megvan a közismereti informatika meg a négy másik tárgy, és nem megy át a szakmain, akkor ősszel besétál egy gimnáziumba, leteszi az öt érvényes tárgyát, és jelentkezik gimnáziumi érettségire, és megkapja minden további vizsga nélkül.

Akinek nincs egy ötödik tárgya készen, és bemegy ősszel egy gimnáziumba, az jelentkezhet bármilyen más tárgyból, csak akkor már fizetni kell azért az egyért, ha eredetileg nem jelentkezett.

Szóval ez a kiskapu, gimnáziumi érettségi szakma nélkül, de nem a rendes érettségin, hanem utóbb.

2018. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!