Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mikor kezdtetek el készülni...

Ti mikor kezdtetek el készülni a felvételire?

Figyelt kérdés

Mind írásbeli, mind szóbeli?

Nagyon izgulok (tudom, még eléggé korán van ahhoz) de már most, a nyári szünet első hetében rágódom azon,hogy mikor kezdjem el kidolgozni a tételeket, azokat mire megtanulom, az írásbeli...

Ti mindezekre mikor kezdtetek el tanulni? Esetleg valami hasznos módszer így a felvételire? (Kevesebb izgatottság, félelem)

Negatív kommenteket légyszíves mellőzzétek, de előre is köszönöm a válaszokat!


2018. jún. 24. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyáron pihenj! :)

Ha nagyon szeretnèd akkor pár szövegértést gyakorolj vsgy olvass/nézz angolul (vagy ha más nyelvet tanulsz akkor azon a nyelven).

Tételeket csak később fogjátok megkapni.

De a jövő év elég pörgős lesz és fárasztó, így én azt tanácsolom, hogy inkább pihenj, élvzd a nyarat!

Hova készülsz? :)

2018. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 évig tanultál, a közepekre nem kell túl sokat pluszban készülni. (Kivéve, ha nem megy a matek vagy az idegen nyelv, akkor azokra érdemes már a nyáron készülni)

Ha emeltezel, akkor tantárgyfüggő: az elmélethez még korán van (kivéve, ha már most tudod, hogy bizonoyos anyagrészt nem értesz, akkor azt érdemes most átrágni), de ha olyan tárgyból emeltezel, amihez tartoznak számítások (pl. kémia, matek), akkor azzal már érdemes foglalkozni.

2018. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Angolból színötös vagyok egészes elsőtől,mateknál annyi, hogy matek tanárhoz járok, úgy heti egyszer! Persze szeptembertől ezt majd növeljük heti kettőre...

Nagyjából tudom már, hogy mik lesznek a tételek, 15 lesz (töri). Ezek közül valamit nem rég vettünk, szóval valamennyi csak megmaradt, de a témák egészen 5. osztálytól kezdődnek.

Ez az egyik szak.

A másik (egy másik iskolában), ott csak angolból kell szóbeliznem, de szerintem az menni fog, mert szeretem az angolt.

Csak ettől a történelmes szóbelitől parázok (na meg az írásbelitől 😰), hogy hogy fog sikerülni

2018. jún. 25. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mondom, aki mindenen görcsölt és parázott, hogy élvezd ki a nyarat. A tételeket én ősszel kezdtem el kidolgozni, az írásbelikre meg (főként csak a törire) januártól készültem. A nyelvet bármikor tudod gyakorolni. De tényleg élvezd ki, hogy pihenhetsz, zsúfolt és mozgalmas lesz az utolsó év.
2018. jún. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!