Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Programozók! Ti az egyetemen...

Programozók! Ti az egyetemen kezdtétek el tanulni az alapokat vagy már háttértudással indultatok neki?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Gimnázium 9. osztályában kezdtem programozni (matek-informatika tagozat).
2018. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és mit gondolsz, nagy hátrány ha valaki nem tagozatos vagy nem ezen a tagozaton tanult? Fel tud készíteni csak az egyetem?
2018. febr. 11. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorgalmas és kitartó vagy, egyáltalán nem hátrány, mivel a programozàst az összes egyetemen a legelejétől oktatják. Viszont ajánlom, hogyha infos szakra készülsz, előtte ülj le programozni, mert ciki ha egyetemen derül ki hogy amúgy utálnád ezt csinálni.


Amire viszont muszáj nagyon rágyúrni, az a matektudás, jól megírt emelt matek érettségivel bekerülő embereket is szórják ki szép számmal. A matek sokkal nagyobb buktató egyetemen, mint a programozás.

2018. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi ez lemaradt:

programozni az egyetem nagyon alap szinten fog megtanulni, sok nyelvet megismertet veled (C, C++ , C#, Java, ha mérnökinfo lehet Assembly stb), de egy-egy fél éves tárgy / nyelv nem enged elég teret akkora tudás megszerzésére, amivel otthoni, autodidakta tanulás nélkül versenyképes lennél az iparban. Tény, hogy szuper elméleti alapot kapsz, de önképzés nélkül az infos szakok nem sokat érnek. Ez az a szakterület, ahol teljes mértékben a tudásod fogják nézni egy állásinterjún, a diploma csak azért kell, hogy a hr-s pcsa ne dobja ki az önéletrajzod ránézésre, amolyan beugró. A számítástechnikában előfordul, hogy fél éves technológia a piacon már elavultnak számít, ezért jó programozó holtig tanul.

2018. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. febr. 12. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!