Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a szóbelitől,...

Nagyon félek a szóbelitől, úgy érzem, mindent elfelejtettem?!

Figyelt kérdés
Szerdán megyek szóbelizni, csak magyarból. Olyan érzésem van, hogy azt is elfelejtettem, amiket eddig megtanultam, üres a fejem teljesen. Nagyon bepánikoltam, pláne, hogy minimum 45-48 pontos szóbeli kellene. :(

2018. jún. 25. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ezzel mindenki így van. Nem vagy még hozzászokva a vizsgákhoz, azért érzed így. Ha majd ott leszel és kihúzod a tételt eszedbe fog jutni minden.
2018. jún. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott lesznek a szöveggyűjtemények, könyvek, azok nagyon skkat segíte ek. Nem kell aggódni, mert eszedbe jut ;)
2018. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én így egyetemen már jó pár vizsgán túl vagyok, és egy pár év után meguntam, hogy minden egyes vizsga előtt ezt éreztem, de szó szerint, hogy SEMMIT, AZ ÉG-VILÁGON NEM TUDOK. Aztán meg persze, SOSEM volt így. Mindig mondtam valamit, mindig sikerült, mikor megkaptam a tételt, megnyugodtam, az izgalmak lecsengtek, eszembe jutott egy csomó minden, és jól alakult. Ilyenkor meg kell mondani magadnak, hogy jó, most ezt érzem, hogy nem tudok semmit, de tudom, hogy ez nem igaz, mert sokat tanultam rá. És tényleg segíteni fognak azok a dolgok, amiket használhattok, nem leszel teljesen magadra utalva. Sok sikert! :)
2018. jún. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A mi sulinkban szerencsére széthekkelik az érettségit. Pontszámaimnak jót fog tenni
2018. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én holnap megyek töriből és magyarból. Múlt héten, az ismétlés során én is kezdtem ezt érezni, ma meg, hogy holnap leszek, úgy érzem, hogy szó szerint nincs a fejemben semmi, de ez természetes. Túl sok apró információ van, amit tudni kell és ha végiggondolod az egészet, úgy érzed, hogy egyetlen szó sem jut eszedbe, mert egyszerre akarsz mindenre koncentrálni. De ott csak egy tétel lesz, leszűkítve, ott lesz a szöveggyűjtemény, nyelvtanból a feladat, szóval nyugi, be fog ugrani, hogy mi kell ahhoz az egy tételhez. :) Ha meg elakadsz, kérdez a tanár, nem gáz. Csak kezdj el beszélni, előtte pedig írj magadnak egy jó vázlatot, így tuti nem marad ki semmi fontos infó.
2018. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

130 kollokviummal a hátam mögött szintén minden vizsga előtt így éreztem....nem számított előtte 20 sikeres kollokvium de még előtte 129 sikeres - négyes-jeles- kollokvium sem! Elsőtől-államvizsgáig minden egyes vizsgaidőszak minden egyes vizsgája előtt így éreztem...én megbukok...lehet csak hatodjára engednek át kegyelemből...sőt már láttam magam rektori engedéllyel ahogy vizsgázok...:-)


Mindegy hány vizsgád volt..mindegy mit tettél le az asztalra eddig az új vizsga új kihívás és új para!


Eddig még sose csalódtam az agyamba...stressz helyzetben még az is elő jött amit a témával kapcsolatban olvastam vizsga előtt 3 héttel :-)


Nyugi!


Menni fog!

2018. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is szerdán lesz a szóbelim,én a töritől és a magyartól tartok a legjobban...mind a kettőből készültem kb 2 héten át ahogy csak tudtam. A szakmaimra nem is volt időm (ágazati infó) ott majd csak átrugdosnak egy minimum ponttal... Ne idegeskedj,én bízom benne hogy minden a rendjén lesz. Az utóbbi napokban már én is annyit idegeskedtem hogy 1-2 óra hosszákat aludtam/alszom éjszakánként. Most próbálom elengedni a stresszt,és tanulni amit esetleg nem tudok még olyan jól. Kivagyok merülve...majd lesz ami lesz,úgyis menni fog! Csak pozitívan. Sok szerencsét! :)
2018. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Max pontot kaptam! :)
2018. jún. 27. 22:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Ötödik vagyok


Na, gratulálok neked! Én is maxot kaptam töriből és magyarból is. :)

2018. jún. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!