Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy megy az érettségi?

Hogy megy az érettségi?

Figyelt kérdés
Szerdán fogok érettségizni. Viszont nem tudom hogy mire számítsak, hogy folyik ez az egész? Névsor szerint hívnak vagy teljesen random? Egy nap alatt lemegy az egész? És hogy megy a felelés? Külön vannak a tantárgyak? Valaki légyszi írja le hogy hogy is megy ez pontosan :(

#érettségi #nemtudommifolyikitt
2018. jún. 25. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem névsor szerint van, teljesen véletlen. De ha láttad, hogy te szerdán leszel, akkor azt is látnod kellett, milyen sorrendben vannak a diákok. Igen, egy nap alatt felelsz, az összes tantárgyból, amiből kell. Csak nyelveknél nincs felkészülési idő, minden másból van 30 perc. Magyarból egymás után lefelelsz irodalomból és nyelvtanból, aztán húzol és jön a töri, megint 30 perc stb. Persze, a sorrendet te látod, a nyitón ott a táblázat, hogy melyik tárgyból mikor felelsz. Töriből ott lesz az atlasz, magyarból meg a szöveggyűjtemény. Nyelvtanból feladatot kell megoldani. Nyelvből csak egy papír lesz előtted, amin kérdések lesznek.
2018. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom hogy szerdán leszek, csak annyit hogy szerdán kell bemennünk, akkor kezdődik.

Ne haragudj az értetlenkedésem miatt, de jól értem, nyelvtanból nem kell tételt elmondani, csak feladatot megoldani?

(elég gáz az iskolám, nem adtak pontos felvilágosítást hogy hogy is megy ez)

2018. jún. 25. 16:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, pontosan tudni fogod mit kell csinálni, mert mondják hova kell menned, hova ülj le, de azért leírom részletesen, mert friss az élményem. :D


Bemész, majd azonnal húzol egy tételt valamiből, a tanárod tudni fogja hogy mi lesz az első feleleted, odahív.

Tegyük fel magyarral kezdesz. Nálunk az irodalmat és a magyart egyszerre kellett kidolgozni, volt rá kb. 40 perc. A nyelvtanhoz egy feladat is tartozott. Az irodalomhoz vehetsz szöveggyűjteményt, ki lesz valahova rakva.

Elmondod, megdicsérnek/kérdezgetnek/segítenek.

Ezután mondjuk a töritanárod megkérdezi, ki akarsz-e menni pihenni.(nem ajánlom)

A törire szintén 40-50 perc volt, kapsz egy tétellapot tele forrással és adnak atlaszt is. Leírod, majd szólítanak, felelsz.

Nyelvi érettségin viszont nincs felkészülési idő, ott kihúzod és már folyik is a vizsga.


Én előző héten vizsgáztam, izgultam rendesen, de nem kell. Olyan, mint amikor órán felelsz. Csak a tanáromra koncentráltam. A vizsgaelnök, mivel nem az elsők közt vizsgáztam, már unta az életét és mással foglalkozott, pont nem érdekelte mit mondok. :D

Ami biztos, hogy nem lesznek gonoszak, főleg ha az elmúlt 4 évben jól teljesítettél. Nálam még az is rendes volt aki nem bírt, és max pontot adott.

2018. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok sikert kedves kérdező! Én is két napja voltam de nyelvtanból ugyanúgy kell felelni de azt csak pár mondatban.
2018. jún. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!