Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vélekedtek a kötelező...

Hogyan vélekedtek a kötelező olvasmányokról?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ti mit gondoltok a kötelező olvasmányokról? Kellenek-e egyáltalán? Vagy esetleg újabbakkal kellene kiegészíteni (ha igen, írjatok példákat)? Hogy reálisabban lássuk, válasszuk szét az általános iskolai felső tagozatban kötelező olvasmányokat és a középiskolában (főleg gimnáziumban) elvártakat. Ha diák vagy, te el szoktad őket olvasni? Ha nem, miért nem? Jó ötlet, mindet a nyári szünetben letudni? :) Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

2018. jún. 25. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A kötelező olvasmányok nagy része unalmas, meg kellene újítani őket a diákok véleménye alapján.

egy magyartanár

2018. jún. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kötelező olvasmányoknak pl már amik egy gimiben vannak semmi értelme egy gyereknek nyűg. Azokat a magyar szerzőket és olvasmányait tenném inkább kitelővé akik pl feltörekvő vagy nem régiben íródtak. Az olvasásnak nem az a lényege hogy a gyerek kényszert érezzen hanem hogy szeresse azt. Inkább hagynám őket választani és csak azt mondanám h egy évben 3 könyvet olvasson el de azt amit szeret.
2018. jún. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát! :)

Jövőre leszek végzős egy gimnáziumban, és a saját osztálytársaim nem olvassák őket. És igen, lehet azt mondani, hogy unalmas, de honnan tudják, hogy unalmas, ha bele se olvastak? Valamint a másik szomorú dolog, hogy az osztályom egyik fele csak a Szürke 50 árnyalatát és hasonlóakat olvassa el (ami biztosan nagyon érdekes, de semmi szellemi táplálékot nem nyújt; ezzel nem azt mondom, hogy az Íliászt olvassák el, de vannak e kettő közötti, érdekesebb, és könnyebben olvasható regények is.); vagy a másik véglet az, aki 1 db könyvet nem olvasott el életében (igen, van ilyen osztálytársam is). Véleményem szerint, hogy ezek a könyvek ne legyenek unalmasak, csak 1 dolgon kellene változtatni: az óvodában sok-sok mesét olvasni nekik (voltam olyan oviban, ahol nincs délutáni meseolvasás), valamint a szülők dolga is lenne, hogy ne undorral nézzen rá egy novellára. És ha eljutnak, mondjuk a gimnáziumig, ahol 12-15 kötelező van egy évben, akkor pedig a tanár pl. tarthatna egy előzetes, érdekfeszítő beszámolót a történetről, nem lelőve a végét. így talán pár diák kedvet kapna, hogy elolvassa mi is lesz a történet vége. :)

2018. jún. 25. 20:35
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Nagyon ügyesen látod, hogy minden a meseolvasásnál kezdődik, ha az kimarad, később pótolhatatlan hátránnyal néznek szembe ezek a diákok. Természetesen fontos, hogy egy olvasmánynak értékközvetítő szerepe legyen, kötődjön a kultúrához, de míg ilyet el tud olvasni egy fiatal, addig meg kell szeretnie az olvasást saját maga által választott könyvekkel. Akkor is nagyobb kedvvel olvas egy diák, ha az osztálytársai ajánlanak neki valamit, és nem a tanár.
2018. jún. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm, utolsó, erre nem is gondoltam; ha talán a diák ajánl valamit a másik diáknak, akkor azt jobban fogadják.
2018. jún. 25. 20:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Felső tagoztaban nem volt kötelező, csak ajánlott olvasmányunk, így azokat nem olvastam. Középiskolában talán csak az Antigoné volt nyűg, a többit szivesen olvastam (az aranyember volt a kedvenc) ráadásul könnyen lehet jó jegyet szerezni, ha irat belőle dolgozatot a tanár.

Nem hiszem hogy megéri nyári szünetben elolvasni mindet, mert mire odaértek, hogy azt veszitek pl decemberben több olyan dolog is lehet amire nem emlékszel már.

2018. jún. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
#2 en azon a velemenyen vagyok h inkabb a magyar nyelvu magyarok altal irott konyvekre kellene nagyobb hangsulyt fektetni pl azt eleg gaznak tartom h Kertesz Imrerol 30 evig senki se tudta h letezik sot meg most sem inkabb ilyet olvastatnek ha muszaj nem Anyegint
2018. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szar az összes kb...

Komolyan, 4.-ben elvárják az embertől hogy olvassa el az egri csillagokat? 400 akárhány oldal és emellé a kutyát nem érdekli ebben a korban.

Vagy ott vannak a pál utcai fiúk, szintén egy kb érdektelen könyv olyan fitalom, szent péter esernyőjéről nem is beszélve.


Amit lehetne tenni az hogy a kötelező olvasmány 1 szabadon választott könyv. Év elején a diákok pedig az első 1-2 hétben magyar órán elmondják hogy miről szólt a könyv, nekik miért tetszett vagy miért nem. Ilyenkor választhatna egy 100 oldalas könyvet, vagy 500-at is, nem lenne kényszerítve és TALÁN megszeretne 1-2 könyvet ami még így is hatványozottan több mint amit a magyar oktatás elér.

2018. jún. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekünk 6. osztályban kellett elolvasni az Egri csillagokat, sőt a környékbeli iskolákban is akkor volt kötelező.
2018. jún. 26. 08:21
 10/15 A kérdező kommentje:

Többen említettétek, hogy az lenne az optimális, ha lenne 1-2 szabadon választott. És mit tennétek abban a helyzetben, ha a gyerek nem olvasna el egyet?

Ja és: "elfelejtik a gyerekek a részleteket a számonkérésre, ha nyáron olvassák el": ha ezzel segítek bárkinek is; nekem van egy jól bevált módszerem: Rövid olvasónaplót írok egy egyszerű A4-es oldalra. Egy 300-400 oldalas könyvnél ez kb. 2,5 A4-es méretű oldal.

2018. jún. 26. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!