Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri állami ösztöndíjas...

Megéri állami ösztöndíjas formában első helyre tenni a szakot, ha a központi ponthatár 428 és nekem 422 van?

Figyelt kérdés

Elsőnek nem jelöltem be semmi állami ösztöndíjasat, csak önköltséges formában jelöltem meg a szakokat, de most voltam a felvin és kiadta hogy még hozzá lehet adni a listához ezeket is.

Tehát a kérdésem: ha tudom, hogy a központi, előre meghúzott minimumponthatár 428 a szakon amire jelentkeztem, és nekem 422 van, azért próbáljam meg és tegyem az államit első helyre és utána ugyanennek a szaknak az önköltségesét, vagy felesleges?

Én nem hiszem, hogy ez csökkenni fog, főleg mivel egy neves egyetemre jelentkeztem. Csak azt szeretném tudni, hogy mennyi az esélye, hogy ennek ellenére mégis felvesznek államira. Esetleg lehetséges, hogy számba veszik, hogy pl. két nyelvvizsgám is van? Vagy az egészet egy gép csinálja, és inkább felejtsem el?

Előre is köszi a válaszokat.


2018. jún. 25. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha központi ponthatár szerint nincs meg a pontod, akkor nem fogsz bekerülni, ha megfelel a második ahová jelentkeztél, akkor meg teljesen mindegy a sorrend mert ha az első helyre nem elég a pont akkor a másodikat fogják megnézni automatikusan.
2018. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A központilag előre meghúzott ponthatárnak épp az a lényege, hogy semmilyen körülmények között NEM csökken, csak magasabb lehet, alacsonyabb NEM!

Tehát teljesen felesleges:(

2018. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi, csak ezt akartam hallani, akkor nem teszem elsőnek..
2018. jún. 25. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!