Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes már most orvosira...

Érdemes már most orvosira megcsináltatni az alkalmassági vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Még nyilván nem tudom, hogy pontosan melyik egyetemre vesznek fel, de az biztos, hogy mindegyiken követelmény az orvosi alkalmassági vizsgálat. Mivel már augusztusban nem igazán szeretnék ezzel foglalkozni, szerintetek érdemes most vagy júliusban megcsináltatni a tüdőszűrést, vérvételt, stb.? Azt nem tudom, hogy az egyes egyetemeken milyen plusz vizsgálatokat kérhetnek még, de ezek szerintem mindegyiken kötelezőek...Ti mikor csináltattátok meg?

2018. jún. 26. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Várd meg amíg kapsz hivatalos tájékoztatást.
2018. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Amikor megkaptam róla a papírt.
2018. jún. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azután csináltattam, hogy megkaptam a papírt, mert volt olyan, amihez hozzá volt fűzve, hogy x hónapon belüli eredmény/vizsgálat kell. Sajnos már nem emlékszem, hogy az 3 hónap vagy 1 hónap volt, de ezért szerintem érdemes megvárni. Arra emlékszem, hogy a háziorvostól is kellett egy papír, az eü. kiskönyvből valami az oltásokról, meg székletvizsgálati lelet még azokon kívül, amit te is leírtál (más nem jut így hirtelen eszembe).
2018. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne, várd meg, hogy mi kell.
2018. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőszűrés alapvetően nem ingyenes, a háziorvos írat majd neked rá beutalót, ahogy a többire is nem úgy vagy hogy csak besétàlsz hogy vizsgálják meg a vizeleted meg a véred. Augusztusban fogsz kapni hivatalos értesítőt az egyetemtől hogy milyen vizsgálatok kellenek, azt bemutatod a háziorvosnak, ő ír neked beutalókat aztán a vizsgálatok eredményeivel vissza kell hozzá menni hogy aláírjon valamit. Szóval szerintem ne csak az várd meg hogy felvettek e vagy sem, sotén egy borítékban küldték ki a dolgokat amik kellettek augusztus közepe fele.
2018. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várd meg, mert ahogy te is írtad, nem tudod még, melyik egyetemre mész, másrészt akármelyik évben változtathatnak az eddig előírt vizsgálatokon.

Nyilván mondjuk egy tüdőszűrést évente szigorúan csak egyszer csinálnak, szóval azt csináltathatsz, ha ettől könnyebb a lelkednek, de szerintem a többivel várj. Én pl. a nyári munka miatt már júliusban megcsináltatom, mert le fog járni az előző, de szerintem ez sem szükséges feltétlenül.

2018. jún. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges.


Bennünket amúgy is elküldtek még szeptemberben egy csomó mindenre, amit előre nem közöltek, de sokan még a tüdőszűrést is csak szeptemberben/októberben csináltatták meg. Nem kell annyira komolyan venni ezt az alkalmassági dolgot. (első félévben amúgy sem lesz rá szükségetek)


Én egyébként azt hiszem szeptember elején csináltattam meg ezeket a dolgokat, de totál felesleges volt, mert a tüdőszűrést kivéve mehettem mindenből még egy körre utána.

2018. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es, utána miért lesz szükség rá? Ez az egész alkalmassági mire való egyébként?
2018. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Második félévben hospitálás + nyári gyakorlat miatt.
2018. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!