Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kezdődik meg a...

Szitakötő25 kérdése:

Mikortól kezdődik meg a jogviszonyom, ha felvesznek az egyetemre?

Figyelt kérdés

Kihagytam egy évet, tehát a középiskolával már nincs jogviszonyom, és a nyáron már nem dolgozom. Kb. egy hónap múlva tudom meg a felvételi eredményemet. Az lenne a kérdésem, hogy a felvételi eredménytől számítva tart-e a jogviszonyom az iskolával, vagy akkortól, amikor már beiratkoztam? Ez azért lenne fontos, hogyha pl. egészségügyi ellátást akarok igénybe venni, akkor ezt mikortól tehetem meg ingyen (tb fizetése nélkül, mint korábban, amíg iskolába jártam)?


Köszönöm előre is az értelmes válaszokat!



2018. jún. 26. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A tb-t akkor is fizetni kell ha nem veszel igénybe semmilyen orvosi szolgáltatást. Nekem 2 éve havi 7ezer forint volt. Ha nem fizeted akkor tartozásod van. Nem kaptál leveleket a tartozásról?
2018. jún. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Akkor kezdődik, amikor a Neptunban először állítod aktívra a félévet és veszel fel tárgyakat.
2018. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
Beiratkozástól
2018. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek kellett lepontozni az előttem válaszolót. A Felvi is írja, hogy az első beiratkozástól már jogviszonyban vagy. Sok fogyatékos lepontozza azt, aki normáis választ ad. Ez a gyakori kérdések, a sötétek gyülekezete
2018. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!