Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy kezelitek a vizsgák...

Ti hogy kezelitek a vizsgák okozta stresszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy nagyon izgulos típus vagyok.

Amennyire lehet, próbálom kordában tartani, nyugtatni magam, de úgy látszik nem működik.

Ha vizsgáznom kell egyszerűen annyira izgulok, hogy nem tudok normálisan gondolkozni, még akkor sem, ha tudom, hogy ha megbukok nincs olyan nagy baj, hisz megpróbálhatom újra.

Ha valakinek van valamilyen tanácsa, hogyan lehet ezen túljutni azt szívesen fogadom.



2018. jún. 27. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én vizsga előtti nap átolvasom az anyagot, "fixálom". Nyilván ekkor már nem nagyon tudsz mit tanulni, de megnyugtató, hogy képben vagy az anyaggal, "tudod, hogy mit tudsz", ez magabiztosságot ad. Mellé Nesquik kakaó és Milka csoki. :D Jogi egyetemre járok immár 4. éve, és ez nekem mindig bevált.


1 kalappal a vizsgához! ;)

2018. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen ugyan az amint előttem írtak csak én nem jogi egyetemre járok de az mondjuk nem számít.

Sok sikert :-)

2018. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy


1/ vizsgaidőszakban sem hagytam soha abba a sportolást. Legalább futni lementem, de elmentem edzésre is heti többször.

2/ tanultam. Az mindig segít.

2018. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Vannak ilyen típusok, mint te. Nem vagy egyedül. Nekem olyan is volt, hogy vizsga előtt rohannom kellet a mosdóba hányni. Miután végeztem a mosdós dologgal meg is nyugodott a gyomrom. Hiába mondják, hogyha tanulsz akkor nem fogsz izgulni, ez baromság. Ugyanúgy fogsz. Ez is egy betegség, főleg akinél durvábban jelentkezik. Ez nem azonnal alakul ki, hanem szépen lassan fokozatosan az évek alatt már általános iskolás korodban. Ez egy ugynevezett megfelelési kényszer. Beléd van rögzülve, mi lesz ha nem sikerül? Ott kell bent lennem pedig nem akarok. Mit fognak szólni otthon...stb kérdések miatt izgul valaki ennyire. Ezt pszhilogósussal jól kezelhető vagy valamilyen nyugtatós gyógynövényekkel amik nem tompítják le az agyadat.


Nekem az a trükk vált be évek alatt, hogy úgy járok be a vizsgára, hogy csak az egyesért megyek, illetve azért, hogy megnézzem milyen lesz a vizsga, hogy majd következő alkalommal felvehessem. Tehát igazából úgy vagyok, hogy nem számít semmi sem, mert a bukásért indulok el. Szóval nincs izgalom, mert a célomat kitűztem. Persze tanulok előtte, így mindig sikerül. De, ha meg nem sikerülne akkor ugyebár az 1-esért mentem. :).

2018. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!