Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Utolsó pillanatban tanulók!...

Utolsó pillanatban tanulók! Hogyan kezelitek az ebből származó stresszt?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan vagyunk így, hogy mindent utoljára hagyunk. Olyankor rövid idő alatt hihetetlen mennyiségeket tudunk megtanulni.

Kiskorom óta így tanulok. Sokszor elterveztem, hogy változtatok, de eddig nem sikerült.


2012. okt. 9. 22:57
 1/6 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok, de szerintem nem is baj. A teljesítmény a lényeg, és így is jól teljesítek.
2012. okt. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell egy nagy rakás belesz@rási képesség. Egyelőre jól kezelem:)
2012. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak ilyenkor abba gondolok bele, ha így is képesek vagyunk magas teljesítményre, akkor mi lenne ha folyamatosan tanulnánk.


Így meg lehet elpocsékoljuk a tehetségünket.

2012. okt. 9. 23:13
 4/6 VVMMvvmm válasza:

Az én tapasztalatom alapján nem vagy te képes ilyenkor jobb teljesítményre.Viszont ekkor jössz rá, hogy milyen

lusta voltál és kis szorgalommal mennyi tudást tudtál volna beletölteni abba a kissé üresen maradt fejedbe.

2012. okt. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a stressz ilyenkor pozitív hatással van mindenkire, hiszen nagyobb az ösztönzés, mintha valamire napjaid, heteid, netán hónapjaid lennének. Én pl. semmit nem tanultam az érettségi napjáig, mindig előtte levő nap olvastam át 1-2 dolgot, és kész. És egész jó lett az eredményem.

Felesleges azon gondolkodnom, mi lett volna, ha, mivel úgy lett, ahogy. Én amúgyis szeretek mindent az utolsó pillanatra hagyni, ha 6:30-kor kell kelnem, 6:29-kor nem ugrok ki az ágyból, hanem visszafekszem arra az 1 percre, megkockáztatva, hogy lehet, hogy csak 7-kor kelek fel, és sietnem kell. :)

18/F

2012. okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen már sohasem tudsz változtatni. Én sem, mert én is ilyen vagyok. Én nem kezelem stresszként. Lesz_rom. Ugyanígy vagyok a késésekkel is. Nem sikerül időben odaérnem sehova sem! Én elfogadtam magam ilyennek, és kész.
2012. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!