Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzett valaki, vagy jár...

Végzett valaki, vagy jár valaki jelenleg innen szociálpedaógia képzésre, milyen a gyakorlati követelmény?

Figyelt kérdés

Szociálpedagógia szakra adtam be a jelentkezésem, mert érdekel ez a terület, vagyis lehet hogy csak azt hittem..

A pályaválasztói tanácsadó azt mondta nekem, hogy itt leginkább társadalmilag kirekesztett emberekkel, gyengébb képességű gyerekekkel, vagy olyanokkal akik valami bántalmazásba vagy kisebb bűnözésbe keveredtek kell foglalkozni. Ez érdekelne is. De egyik ismerősöm meg azt mondta, hogy keményen mindenféle “putriba” kell kijáráni gyakorlatra, nagyon sok időn keresztül, balhés roma gyerekekkel foglalkozni, és nem én döntöm el, hogy milyen gyakorlatot választok magamnak, milyen területen.

Ha van itt valaki, aki tudna nekem ebben kicsit több információt adni, nagyon örülnék neki, mert eléggé el vagyok keseredve, hogy lehet nem is arra jelentkeztem, amit én szeretnék..


2018. júl. 1. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A pályaválasztási tanácsadó és az egyik ismerősöd ugyanazt írta le. Csak az egyik pozitív megközelítésben, a másik pedig negatívban. Társadalmilag kirekesztett emberek - cigányok. Gyengébb képességű gyerekek - balhés roma gyerekek. Satöbbi. Ha neked ez probléma, akkor tényleg ne menj arra a képzésre.
2018. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!:)

Igen én is ezen gondolkodok, hogy lehet sorrendet módosítok és a sima pedagógia szakot választom.

Elsősorban engem a pedagógiai asszisztens dolog érdekel és a pályaválasztási tanácsadó azt mondta, hogy akár ilyennek is lehet menni gyakorlatra, ha ez érdekel..

Persze nem vagyok teljesen elutasító mással szemben sem, ezért érdekelne olyan véleménye aki oda jár, hogy mennyire kemény ez és mennyire megterhelő, és kibírható-e az a gyakorlati félév amit teljesíteni kell, úgy, hogyha én utána nem ezt szereném csinálni, hanem ugye leginkább normál iskolában szeretnék pedagógiai asszisztens vagy képességfejlesztő lenni. Nem akarok családsegítős lenni és semmi ilyesmi.

2018. júl. 1. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!