Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME figyelembe veszi az angol...

BME figyelembe veszi az angol emeltszintű érettségit? Leírásban több információ.

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.-es, és angol emeltet fogok tenni.


Volt egy pályaválasztási tanácsadó, aki azt mondta nekem, hogy a BME építészmérnöki kara nem nézi az angol érettségit. De nem értem, hogy mit akart mondani.


Ugyebár kell rakni BME-n emeltszintet ezen tantárgyak valamelyikéből:


"rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


De nem tudom, hogy ezt úgy értette-e, hogy az angol mellé meg kell csinálnom egy matek emeltet is például vagy az egyetem egyáltalán nem veszi figyelmbe a nyelvi érettségit.



2018. márc. 10. 10:57
 1/2 Roflkopter ***** válasza:

Egyáltalán nem mivel a követelmények:


rajz alkalmassági (Alk) és

matematika és

építészeti és építési alapismeretek v. építőipar ismeretek v. fizika v. magyar nyelv és irodalom v. történelem (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Nem szerepel közöttük idegen nyelv.

2018. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit bemásoltál, abban nem szerepel semmilyen nyelv, így a nyelvből tett érettségit valóban nem veszik figyelembe. Nem a BME, hanem a konkrét szak, amire jelentkezni szeretnél, ugyanis egy egyetemen belül szakonként különböző az elvárás, de minden egyetemen ugyanaz a felvételi követelmény ugyanazon a szakon.


A felvételi pontszámítását kéne ismerned ahhoz, hogy értsd ezt a dolgot. Vannak a felvételi érettségi tárgyak, kettő darab, ezeknek az eredménye ad 200 pontot a felvételin, de ha duplázol, akkor ezek kétszerese, azaz maximálisan 400 pont járhat ezért a két érettségi eredményért. Amilyen százalékon teljesíted, annyi pont. Az egyik ilyen érettségi tárgy a te szakodon fixen a matematika, azt mindenképpen beszámítják. Amellé beszámítanak még egy érettségi eredményt, a felsorolásodban az utolsó sorban szereplők közül, amik v. betűvel vannak elválasztva (jelentése: vagy). Az angol nincs benne, így ezt az érettségit nem számítják a felvételin, és az emeltért is csak akkor kapsz többletpontot, ha felvételi tárgyként beszámít a felvételibe, így az 50 ponttól is elesel. Így viszont, ha kapsz középfokú nyelvvizsgát az emelt angolodért, azért a nyelvvizsgáért 28 többletpontot be tudsz számítani.

Emelt érettségi kell matekból vagy a harmadik sorban felsorolt tárgyak valamelyikéből. Az angolt tehát nem fogadják el.


Ugyanakkor ha nem duplázol, akkor a 200 pont, amiről fentebb írtam, nem kétszereződik meg, így a másik 200 pontból 100-at az év végi jegyeidre, 100-at pedig az összes érettségid eredményének átlagára kapsz. Ilyen értelemben természetesen az angol emelted is beleszámíthat a pontszámodba.

2018. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!