Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket szokott demotiválni a...

Titeket szokott demotiválni a tanáraitok "kudarcai"?

Figyelt kérdés
Néha azt látom rajtuk, hogy annak ellenére, hogy mennyi időt töltöttek egyetemen/más képzéseken csődként élik meg, hogy csak tanárok lettek és ez engem is lehangol, mivel azt látom, hogy ha belegebedek sem fogom tudni őket nem hogy túlszárnyalni, de hozzájuk felérni sem.
2018. júl. 2. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért élik meg csődként? Hiszen annak tanultak... Ez a hivatásuk. De a kérdés többi részét sem igazán értem.
2018. júl. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy “csak” tanárok?


Annyira gusztustalannak tartom azt, hogy manapság ennyire lenézik azokat az embereket, akik a jövő generációit próbálják okítani.

Mi baj van azzal, hogy valaki tanár? Tisztességes, szép szakma. Ráadásul a jelenleg tanító tanárok többségére még egyáltalán nem jellemző az, hogy azért lettek tanárok, mert máshová nem tudtak bejutni, ez maximum azokra érvényes, akik még jelenleg is a huszad éveikben járnak, azért anno nem éppen így volt ez.

És én nem is látom ezt a tanárokon, amit te állítasz. Ha demotiválja is őket valami, azok az életunt, folyton visszapofázó diákuk, a mostani alacsony megbecsülés és relatíve rossz fizetés, de semmiképpen sem az, hogy “csak” ezt érték el az életben.

2018. júl. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

*húszas

*diákok

(Bár gondolom javítás nélkül is érthető, de azért na)

2018. júl. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Egyetlen teljes állású tanáromról tudtam csak, hogy azért választotta ezt a munkát, mert a szakmában nem tudott elhelyezkedni(infó). Mindig mondta, hogy ha beleássuk magunkat X meg Y témába akkor milyen jó állást tudunk majd találni. Engem sose "demotivált a kudarca", viszont ő volt az egyik legjobb tanárom.
2018. júl. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Csak Magyarországon veszik semmibe az egyetemi tanárokat, mivel itt az ügyeskedés, a mutyi, az urambátyám a gazdaság alapja és nem a tudás (tisztelet a kivételnek). Németországban nagyon nagyra becsülik a tanárokat, de mondjuk olyan fizetést is kapnak. Megbecsüli a társadalom a tudást.


Tiszteld a tanáraidat azért, mert még mindig tolják a szekeret, nem hagyták el a süllyedő hajót, nem menekültek külföldre, és nem adták fel az álmaikat.


Egyébként én is tapasztaltam ezt, gazdasági képzéseken, hogy a tanároknak kisebbrendűségi érzése van. Ehhez azért tegyük hozzá, hogy a gazdasági képzéseken mi legalábbis azokat a tanárokat sztároltuk, akik megbízott előadóként, főállásban vállalati menedzserként dolgoztak. Azért más úgy piackutatásról beszélni, hogy van egy piackutató céged; vagy marketingről úgy, hogy marketing menedzser vagy egy multinál.

2018. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem többször is mondták, hogy ne akarjak tanár lenni.

De sokszor a munkamorálon is látszik, hogy bármit szívesebben csinálnának ennél.

2018. júl. 3. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én nem így látom. A sulidban lehet, hogy demotiváltak a tanárok, de normálisabb helyeken ez nem így van.
2018. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!