Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem, hogy elfogadja a...

Van esélyem, hogy elfogadja a kérelmem a dékán?

Figyelt kérdés

Az a történet, hogy én másod éves hallgató vagyok a debreceni egyetemen, van 2 tárgyam, amit már harmadjára vettem fel és az egyikből a 6. vizsgám se sikerült, míg a másikból a 4. nem sikerült és nincs több vizsgaalkalom ebben a félévben.


A kérdés az lenne, hogy szerintetek a dékán elfogadja azt a kérelmem, hogy ami ezekre a tárgyakra épülő tantárgyakat (1-1 db) megcsináljam párhuzamosan, ugyanabban a félévben, mint azt a kettőt?



2018. júl. 4. 09:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ui.: például azzal az indokkal, hogy tanulmányaim után szeretnék külföldre menni, amihez már minden el van intézve és nem szeretném, hogy csússzak.
2018. júl. 4. 09:45
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
na ezt ne mond neki, mivel nem fog örülni, hogy külföldre méssz, mondj neki valami olyat, hogy pozítiv legyen és támogatni akarjon téged
2018. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igazad lehet, és valami tipped nincs, mivel lenne támogatóbb?
2018. júl. 4. 09:48
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
pl nem tudom, ha rosszak a körülményeid akkor mond, hogy nem akarsz még egy félév-évet a családodon élősködni vagy nem tudom legyél kreatív, milyen szakról van szó?
2018. júl. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
TTK-Biológia
2018. júl. 4. 10:06
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
6 sikertelen vizsga után nem automatikus elbocsájtás jár?
2018. júl. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, miért van lepontozva az utolsó. A felsőoktatási törvény 59§ 4. bekezdésében maximálva van a sikertelen vizsgaalkalmak száma, tehát ez nem a TVSZ hatásköre, ahol lehet kérelmezgetni meg ilyesmi, hanem törvény.

Azon az egyetemen, ahol én tanulok, ezt kőkeményen be is tartják, a 6. sikertelen vizsgaalkalom után kirúgnak, és lehet újrafelvételizni meg kreditet beszámíttatni.

2018. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, mert kervenyezhetem, hogy tegyenek at onkoltsegesre es akkor meg kapok 3 vizsgaalkalmat.
2018. júl. 4. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Én azért elgondolkoznék, hogy ha három félév alatt, 6 vizsgalehetőség során sem sikerült elvégezned valamit, biztos neked való-e ez a szak.
2018. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtam, egyaltalan nem nekem valo. De mar 2 evet megcsinaltam es ez a ket targyam ilyen csak. Plusz a kornyezetem se nagyon orulne, ha csak ugy otthagynam a sulit. Es en se lennek boldog tole.
2018. júl. 4. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!