Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus nemzetközi gazdálkodá...

Corvinus nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodási és menedzsment?

Figyelt kérdés
Első helyen a gazdálkodási és menedzsmentre jelentkeztem (állami és önköltséges), második helyen nemzetközi gazdálkodásra (szintén állami és önköltséges). Nyelvekből nagyon jó vagyok, viszont azért inkább a gazdálkodásit írtam elsőre, mert úgy gondoltam, hogy az komplexebb, azzal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek. Később viszont azt hallom, hogy túl sok embert képeznek ilyen szakon, és emiatt nehezebb ezzel a végzettséggel állást találni. Még két napig változtathatok a sorrenden. Akik oda járnak/jártak, mi a véleményetek? Melyik a jobb? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. júl. 9. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlít egymásra a 2 szak, tananyag tekintetében és később elhelyezkedési lehetőségek szempontjából is nagy az átfedés. Az NG-s diákok azért találnak valamivel gyorsabban munkákat, mert ott mindenki 2 nyelvvizsgával fog távozni, de egyébként a 2 szak gyakorlatilag egyenlő hasznosságú. Szóval egyéni preferencia kérdése, ha a vállalatok működése, vállalatirányítási elméletek, menedzsment módszertanok érdekelnek jobban GM, ha a nemzetközi viszonyokat akarod átlátni kicsit jobban, a multik működését akkor NG. De még a szakmai tárgyak között is egész nagy az átfedés egyébként, meg nagyon sok NG-s tárgyat felvehetnek a GM-esek is választhatókén, és fordítva.
2018. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én még most felvételizek, de én hagynám a sorrendet. Nekem azt tanácsolták, hogy egy gazdmen mellé ha felveszek több idegennyelvű órát és nemzetközis választható tantárgyakat, majdnem ugyanolyan, mintha nemzetközit végeznék. Nem tudom ez mennyire reális, de mivel ezeken a szakokon sokan tanulnak, szerintem is jobban hangzik egy gazdmen magas szintű nyelvtudással és nemzetközi viszonylatokra való rálátással, mintha csak szimplán elvégzed a másikat
2018. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!