Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 22 évesen nem késő elkezdeni...

22 évesen nem késő elkezdeni egy új szakot?

Figyelt kérdés

Most végeztem az első évemmel a szakomon. Imádom, viszont van egy másik szak, amit szintén szívesen elvégeznék a mesterrel együtt. Még nem járna nagyon nagy veszteséggel, ha a jelenlegi szakomat otthagynám és elkezdenék egy másikat, így ezen is gondolkoztam. Ugyanakkor tényleg érdekel a jelenlegi is, így az is megfordult a fejemben, hogy előbb ezt befejezem és majd azt követően kezdeném el a másikat. 22 évesen végeznék az elsővel, így 27 éves lennék, ha egymás után megcsinálnám őket.


Szerintetek ez így már sok lenne és inkább hagyjam ott a jelenlegit és kezdjem el a másikat? Vagy pedig ez még vállalható és 27 évesen is tudok majd kezdeni valamit a tanultakkal?


2018. júl. 10. 09:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Az államilag támogatott félévekbe úgy már nyilván nem férne bele, de az nem probléma.
2018. júl. 10. 09:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen nem volt késő elkezdeni az iskolát?
2018. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Függ a két szaktól is.
2018. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2# 19 évesen kezdtem az egyetemet, most vagyok 20. Azt nem tudom, hogy 21 évesen milyen :), de persze értem, amire ezzel céloztál. Nyilván nem érzem magamat öregnek és két év múlva sem gondolnám, hogy az lennék. Szerintem nincs is nagyon nagy különbség egy 22 és egy 18-19 éves között. Viszont azért mégis bennem van, hogy mások már rég lediplomáztak és elhelyezkedtek a szakmájukban, én pedig még tanulok.


3# Két nyelvszak, anglisztika (+ majd orosz minor) és keleti nyelvek és kultúrák - arab.

2018. júl. 10. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Gondolj bele, hány évet fogsz még dolgozni, és, hogy megéri-e picit ,,csúszni" azért, hogy azt csináld amit szeretnél :D
2018. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg szeretném csinálni csak azon gondolkoztam, hogy a jelenlegi helyett vagy utána.
2018. júl. 10. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utána!
2018. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is utána! Ha elkezdted és ami a legfontosabb Tetszik is! Akkor ne hagyd félbe.
2020. dec. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!