Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Késő 24 évesen elkezdeni az...

Késő 24 évesen elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés
24. életévemet töltöm január végén, és jövőre szeretnék felvételizni a Semmelweis fogorvosi szakára. 29 éves lennék mire elvégzem az egyetemet (ha nem csúszok), nem késő ez? Nem lenne kínos 18-19 évesekkel együtt kezdenem az egyetemet gólyaként?
2018. ápr. 30. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

24 évesen az a gáz, hogy ezt gáznak tartod.


Én személy szerint csak azért nem vállalnám be, mert más terveim vannak már arra az időszakra. De ha te ezt szeretnéd, csináld, az a gyerekes dolog csak ebben, hogy gáznak érzed a 18 évesek miatt.

2018. ápr. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kínos, minden egyetemen vannak az átlagnál 1-2 évvel idősebb gólyák.
2018. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok és igaz nem fogorvosnak, de tanulok. Engem nem érdekel más mit gondol, haladok a céljaim felé.
2018. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni soha sem késő. Nézd meg ezt a videót, egyetértek a fickóval: https://www.youtube.com/watch?v=6S9E0MVteEc


20 évesen kezdtem a felsőoktatásban tanulni, és úgy éreztem, nagyon máshol járok az életemben, mint a többi „gólya”, ezért átmentem estire (akkor még volt ilyen, azt hiszem, ma már nincs), és dolgozni kezdtem mellette. Mivel ott az évfolyamtársaim is hasonló helyzetben voltak, jól kijöttünk. Aztán dolgoztam sok évet, és rájöttem, hogy jól éreztem a suliban, hogy nem igazán érdekel a téma, amit tanulok, nem köt le a munka, amit csinálok, így elmentem egy posztgraduális képzésre (30 évesen). Ez nagyon érdekelt, nagyon motivált voltam, aminek köszönhetően sikerült szakmát váltanom, és azóta is ebben dolgozom.

De mostanában gondolkodom rajta, hogy tanulnék még valamit állami keretek között, egyrészt mert sok minden érdekel, másrészt mert arra is rájöttem, hogy semmilyen megtanult dolog nem haszontalan (bár a két szakmám tök ellentétes, a régebbiből is számtalan dolgot tudok hasznosítani).

2018. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!