Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat. Ha nem végzek...

Szakdolgozat. Ha nem végzek primer kutatást, akkor még lehet ugyanolyan értékes, ha csak leíró statisztika lesz benne?

Figyelt kérdés

Közgazdásznak készülök,gazdálkodási és menedzsment szakon.

Dilemmában vagyok a témát illetően is,és hogy kelljen-e kérdőívezés....


2018. júl. 12. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem eleg a szekunder akkor muszaly a primer.
2018. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hozzáférsz kutatási eredményekhez, akkor – témádtól függően – meg lehet úszni primer kutatás nélkül a szakdolgozatot. Egyébként nem csak kvantitatív kutatás létezik, én például anno csak mélyinterjúkat készítettem vállalati vezetőkkel. De ma már a kérdőívezés is gyerekjáték, ha nem ragaszkodsz a tudományos értelemben vett reprezentatív mintához, rengeteg diák csinál (többnyire rettenetesen rossz) kérdőiveket a facebook közönségének.
2018. júl. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igazából nehezen közelítem meg az egészet,mert amondó vagyok,hogy nem szeretem azt leírni,ami már ki van mondva,le van írva és tény....ha kérdőívezek,akkor ott az eredményekkel százalékokkal tudok dolgozni úgymond.

de lehet ez rossz hozzáállás..

2018. júl. 12. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A szakdolgozatod semmiképpen nem lesz értékes. Ez egy iskolai munka, nem világmegváltás. Lesz egy konzulensed és egy általa jóváhagyott témád, teljesen hiábavalóan dilemmázol.
2018. júl. 13. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy szintézis még értékesebb is lehet. Az IPCC szintetizáló munkájáért Nobel díjat adtak.
2018. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!