Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanuló vagyok, jövőhéten...

Magántanuló vagyok, jövőhéten vizsgázom. Hogyan lehet kiszámolni ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Röviden elmondom hogy 10.osztályos vagyok jelenleg és magántanuló. Jövőhéten végig szinte csütörtök kivételével de minden nap vizsga van. Hétfőn azaz holnap matematikával kezdek, és sajnos év közben [februártól lettem magántanuló], és nem igen tudták át adni a tanuló valókat hiába kértem. Tudom utólag én is hülye voltam mert tanárhoz is fordulhattam volna. TUDOM. Ebbe kérlek titeket ne menjünk bele. A lényeg az hogy pénteken [tegnap előtt] kaptam meg a matek tanulni valót a tanártól. Hát őszintén alig értek valamit.

Szeretném nektek lefotózni a papírokat, és ne a válaszokat írjátok le, hanem a menetét hogy ezeket hogyan lehet megoldani? ... Köszönöm előre is.

( A vizsgán nem feltétlen lesznek ezek a kérdések, a tanár mondta hogy még ő eldönti meglepetés szerűen...)



1. Ezt egy barátnőm segített, ( A hatványosság arányosságai) Kérlek azért nézzétek át hogy valamennyire jól írtam-e?...


[link]


2. Függvények ábrázolása koordináta rendszerben


[link]


[link]



Na ezeket hogyan kell ábrázolni? Talán az alapokat valamennyire "tudom" de itt ... azt se tudom hogy álljak neki azon kívül hogy megrajzolom a koordináta rendszert..:c


3. Statisztika számolás / Diagramm...

Na ezt én semennyire se tudtam tanulni, valamennyire átnéztem, és valamit értek de szerintem az kevés.

Ezt a tanár írta össze példának.


[link]



4. Végül pedig a kicsinyítés - nagyítás.


[link]



Ennyiből kell felkészülnöm.


Mielőtt bárki írná hogy pénteken adták oda és most vasárnap reggel várom a csodát, ez nem így van. Egész héten kerestem a tanárt, és pénteken tudott csak beszélni velem, valamint péntek óta nézem a videókat, az oldalakat bújva de valahogy azért mégis csak más mintha valaki elmagyarázná, kérdésekre válaszolva stb. + Ezért is van ez az oldal. Szóval tényleg kérlek titeket segítsetek (akár egy kettesre is jó lenne). Köszönöm szépen!



2018. jún. 3. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Megbuksz. Majd jovore sikerul.
2018. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Koordináta rendszer nem nehéz.:) Nem tudom, hogy ezt mindenki így tanulja-e, vagy csak nekünk magyarázták így, de képzelj bele konkrét számokat.


Vegyük pl. az elsőt, y=3x-2. Az x helyébe képzelj oda egy számot, akár le is írhatod magadnak: x=-1. És behelyettesíted, kiszámolod, hogy akkor y=3*(-1)-2 mennyi lesz. A megoldás: y=-5, ez lesz ugye az y értéked, mert arra keresed a megoldást. Ezután fogod a koordináta rendszert (x a vízszintes, y a függőleges). A vízszintesen megkeresed a -1et (ez a kitalált számod), a függőlegesen pedig a -5öt, és teszel oda egy pöttyöt.


Ezután fogsz egy másik számot, pl. x=0. Megint behelyettesíted, y=3*0-2, ennek a megoldása y=-2. Elmész a vízszintesen a 0-hoz, a függőlegesen a -2höz, és bejelölöd egy pöttyel. Ezt megcsinálod egy pár számmal, és akkor szépen ki fog alakulni, hogy hogyan is kell összekötnöd a végén.


Most sajnos indulnom kell, de délután visszanézek, addig nézd meg ezt a feladatot, remélem érthetően írtam le.:)

2018. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Szia megpróbálok segíteni:)
2018. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos én nem voltam jó matekból így nem merek neked segíteni, nehogy valami butaságot adjak át de ajánlom a zanza tv-t. Ott szerintem egész jól elmagyarázzák!
2018. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
2018. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


A hatványozásnál:


Az első feladatban helyesek a megoldásaid. Annyit lehetne még szépíteni rajta, hogy

(1) az első fokú hatványt nem muszáj kiírni, 3^1=3,

(2) ha törted van a nevezőben, akkor ahelyett veheted a reciprokát. Tehát például 1/(3/7)=7/3. Ez ugyanígy működik, ha kitevő is van.


A második feladat második részében először helyesen adtad össze a kitevőket. Utána viszont a 13-at a 6-tal össze kellett volna szorozni. Tehát: (7^13)^6/7^6=7^(13*6)/7^6=7^(13*6-6)=7^(12*6)


(Másold le papírra, így ASCII-ben nehéz átlátni.)


Arra figyelj, hogy "emeletes kitevőnél" hogy van a zárójelezés. Így:

7^3^2=7^(3^2)=7^9

(7^3)^2=7^(3*2)=7^6


A harmadik feladatban ugyanez a probléma a második részben. Ott a számlálóban 7^3*2^21 jön ki, a nevezőben 2^20*7^14.

2018. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Remélem nem számoltam el semmit:)


Ha kérdésed van írj:)


A többi pedig jó vagyis jónak tűnik:)

2018. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) (és a segítségeket!!) Megpróbálok még pár feladatot összehozni, és nem, nem akarom feladni és megbukni. Inkább bukjak meg úgy hogy teszek valamit, anélkül hogy meg se próbálnám.:)

Nem tudom mi lesz holnap... de nem adom fel.

2018. jún. 3. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:
93%
Illetve a függvénynek nincs sem szakadása, sem korlátai ezekért elnézést kérek, de nem akartam áthúzni a 3-ast valamint a végtelenben hely hiányában nem tudok ábrázolni, de gondolom az ábra a lényeg vagy tehetsz kikötést is hogy hol legyen értelmezve ha ez ér pontot :)
2018. jún. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, nagyon nagy segítség ez! :3 *-*
2018. jún. 3. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!