Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Halálosan félek, hogy nem...

Halálosan félek, hogy nem vesznek fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
BME mérnök informatikára jelentkeztem, az az álmom, hogy oda járjak, de iszonyat elrontottam az érettségit és csak 388 pontom lett. Rengetegen jelentkeztek, és iszonyatosan félek, hogy nem lesz elég a pont. Megöl az ideg, nem tudok aludni se. Egyszerűen nem bírom. Hogyan nyugodjak le?
2018. júl. 13. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem vesznek fel, még ott a pótfelvételi lehetőség, igaz fizetősre csak, de ha ennyire fontos neked akkor nem elhanyagolható.
2018. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, ide nincs pótfelvételi :( Fizetős ponthatára is mindig ugyanannyi mint az állami.
2018. júl. 13. 19:15
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
kár aggódni, nem tehetsz semmit, élvezd a nyarat
2018. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
És mi van ha nem vesznek fel? Semmi. Elmész dolgozni valamit, vagy tanulsz egy nyelvet, és mellette felkészülsz mégegyszer az érettségire. Nem dől össze a világ ha csak jövőre kezded el, hidd el sokan vannak így :) Állj hozzá így a dolgokhoz, felesleges olyanon parázni, amit simán ki lehet javítani.
2018. júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészről most már kár idegeskedni, nem tudod befolyásolni, lesz ami lesz. Másrészről ha nem is vesznek fel, nem akkora tragédia. Csinálsz javítóérettségit, tanulsz nyelvet, pénztgyűjtesz és jövőre ismét felvételizel. Hidd el, nagyobb feneket kerítesz a dolognak, mint ami. Pedig én is eléggé maximalista vagyok.
2018. júl. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

És mi van a második, harmadik helyen? Máshol is van mérnök infó képzés, sőt Budapesten is...

Nem a világ, ha nem a BME-re mész, tök mind1 egyébként.


Ha meg annyira a BME-t akarod, akkor elkezded máshol a mérnökinfót, és 1 év múlva újra felvételizel, és elismerteted a tárgyakat, és nem buktál évet.

2018. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
már várom az 57%-ost, hogy minek izgul, nem fogják felvenni meg amúgy is kibukna :D
2018. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól látom az elmúlt években 370 és 375 pont között voltak a ponthatárok. Szerintem ne parázz! Jó lesz az :)
2018. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyugiii!:) Ha nem vesznek fel, csinálsz addig mást, dolgozol, keresel egy kis pénzt, előre tanulsz akár. Az sem a világ vége és csak egy évről beszélünk. Sokaknak jól jön, hogy nem mennek egyből egyetemre középsuli után, igazából szerintem mindkét oldalnak megvan a maga haszna.


De ne aggódj. 375 volt a legmagasabb ponthatár az elmúlt kb 4-5 évben, a meghirdetett helyek száma nem változott, a jelentkezők száma keveset nőtt csak, kétlem, hogy 2-3 pontnál többet emelkednének a pontok, legalábbis a papírforma alapján. 380 fölé nem megy szerintem semmiképp, ha nem hiszed el, számolj utána kicsit, hogy megnyugodj.


Amúgy már csak 11 nap, addig szorítok. :) Én is ide jelentkeztem, nem sokkal lett több pontom, de nem aggódom egyáltalán. :)

2018. júl. 14. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!