Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gáz ha valakinek a mai világba...

Gáz ha valakinek a mai világban van 3 neki tetsző szakmája amiben szeret dolgozni de érettségije nincs, vagy csak később teszi le?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyenlem és bánom de 2 évem elment és valahogy nem tudom ezt a 11. osztályt lerakni mert 19 éves vagyok és már legszívesebben dolgoznék, de leginkább abban a szakmában amit szeretnék. Úgy érzem már nem tudok az iskolára és a tanulásra koncentrálni mert egy teljesen új, önálló életet szeretnék már.

Legutóbb esti iskolába jártam ahova hétfőn és szerdán kellett bemenni 3 órára és este 8ig tartott, de sokat hiányoztam és másodszorra sem sikerült a 11. osztály elvégzése.

Tudom hogy nem vagyok hülye csak lusta, és hogy már legszívesebben dolgoznék.

Dolgoztam ez mellett gyárban mert fogalmam nincs ezen kívül hol kapnék olyan munkát ahova felvesznek és viszonylag én mondom meg melyik napokon szeretnék menni (itt így volt).


Arra is gondoltam már, hogy lehet szüneteltetni kéne kicsit ezt az iskola témát, vissza menni dolgozni és az mellett szakmákat szerezni.


Mit gondoltok erről? Ti a helyemben mit cselekednétek?



2018. júl. 13. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A szakma se menne, ha az esti tagozatos 11. osztályból képes voltál kibukni hanyagság miatt. 19 évesen még majdnem gyerek vagy, ne játszd a felnőttet, látod, hogy nem megy. Vegyél erőt magadon, végezd el az iskolát, érettségizz le.
2018. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Igen, 11.-ből kibukni gáz, főleg estin!
2018. júl. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Mindenki másban jó, az a fontos, hogy találd meg az utadat! Ez most nagyon közhelynek tűnik, de így igaz:)
2018. júl. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csakegy5 válasza:

Érettségizz le. Nem olyan nagy szám mint ahogy gondolod. Édesapám idén érettségizett velem ;)


Értem én hogy dolgoznál, pénzt akarsz keresni meg minden, de ma már alap dolog az érettségi. Nehéz előrejutni nélküle (sőt, akár vele is).


Ha csak lusta vagy akkor vegyél magadon egy kis erőt, ülj le a popódra és tanulj. Hidd el, ha egy olyan rohadt lusta ember mint én, meg tudta csinálni, akkor neked is menni fog. Én ezt mondom :D


Hogy dolgozni suli előtt? Nem ajánlatos, rengetegen nem tudnak utána visszaülni az iskolapadba.

Szépen fejezd be és mehetsz utadra dolgozni/szakmát tanulni.


Én biztosan beszélnék az ügyben a szüleimmel, mit tanácsolnak, támogatnak-e stb. nem tudom megtetted-e már.

Ha nem, beszéld meg velük, ne itt kérj tanácsokat idegen emberektől.


Szép estét:)

2018. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!