Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt közületek olyan, aki...

Van itt közületek olyan, aki kitűnő vagy jó tanuló volt, de gyenge lett az érettségije?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ebben az évben fogok majd érettségizni.Jó tanuló vagyok,benne vagyok a top 3-ban,mégis úgy érzem,hogy az érettségim nem lesz olyan jó.Ma is megírtuk a próbaérettségit töriből,amire megtanultam 20 híres tételt,mint a honfoglalás,tatárjárás,dualizmus..stb ,és szinte csak én voltam az egyetlen,aki készült.Szóval voltak benne olyan feladatok,témák,amiket megtanultam,de a feladatokat egyáltalán nem értettem!Például volt egy feladat a felvilágosodásról,de nem Locke,Voltaire..stb. volt benne,hanem idézetek és hogy miről szólnak,annak a betűjelét kell mellé írni.De kérdem én,hogy mi köze van a felvilágosodásnak a kétkamarás törvényekhez,meg a képviseletekhez?Szóval egyáltalán nem értettem a feladatokat,hiába tanultam.A tanár is megmondta,hogy tanulni tanulok,de nem tudom alkalmazni,főleg ha ilyen "bonyolult" feladatok vannak.Inkább felelnék a húsz tételből egyszerre,minthogy "zavaros" feladatokat oldjak meg.Be vallom elég gyenge a szövegértésem,ha nem az én "nyelvemen" van leírva.Szóval egy kicsit a magyartól is félek.Ha nem érdekel a szöveg tartalma,akkor rosszat fogok írni.

Szóval az lenne a kérdésem,hogy van-e közületek olyan,mint én?Aki jó tanuló volt,de az érettségije nem lett jeles?Mit szóltatok hozzá?Felvettek oda,ahova jelentkeztél?

Én örülök,ha meg lesz a kettesem a próbaérettségin,pedig olyan sokat tanultam és tudtam!De szinte semmit nem értettem a feladatoktól.Mi lesz ha a rendes érettségim is ilyen lesz?Inkább szóbeliznék és húznék 3-3 tételt minden tantárgybólxD

Oh,és nehogy azt higgyétek,hogy rosszul tanulok,mert tényleg jó a technikám és értem is,amit tanulok,de ha olyan feladatok vannak,mint a fent említett,akkor előveszem a felkötöm a gatyám és nem a jobbik értelemben.xD

Mit tanácsoltok?

18/L



2018. márc. 20. 18:53
 1/2 Mysphraghmuthosis ***** válasza:
100%

Elég sok mindent írtál, ezek közül egy-kettővel kapcsolatban lennének tanácsaim:


I. Először is a leírtak alapján úgy tűnik, hogy Te most, a próbaérettségin találkoztál először érettségi jellegű feladatokkal történelemből, és most eszméltél rá, hogy az írásbeli érettségi az nem előre betanult ismeretek "egyszerű" felidézését várja el, hanem például forráselemzések során azok alkalmazását (is). Még van időd, kezdd el megoldogatni korábbi évek érettségi feladatsorait, hogy hozzászokj a feladatok jellegéhez, azok megoldási mechanizmusához.


II. Vizsgáld felül a tanulási forrásaidat. Ha olyan forrásból készülsz, amelyben a felvilágosodás kapcsán szó sincs olyanról, hogy például közvetlen vagy közvetett képviselet, törvényhozás, végrehajtás, bíráskodás stb., akkor az a forrás köszönőviszonyban sincs a követelményekkel.


III. A régies, nem a Te "nyelveden" megfogalmazott szöveghez is hozzá kell szoknod. Nyilvánvaló, ha először találkozol ilyennel, akkor megijedsz és nem tudsz mit kezdeni vele. Ugyanez lehet igaz az egyéb típusú források (ábra, térkép, táblázat stb.)elemzésére is. Azonban a szövegértési, a szövegelemzési, illetve maga a forráselemzési képesség fejleszthető – például ilyen feladatok folyamatos megoldásával, gyakorlásával, vagyis korábbi érettségi feladatlapok megoldásával.


A legfontosabbak tehát:


1. először is ne ijedj meg, van még időd felkészülni a történelem írásbelire.


2. nézd meg az alábbi dokumentumot, amelynek 8–13. oldalán találod azon témaköröket, amelyek előkerülhetnek: [link]


3. megfelelő forrás(ok)ból készülj, amelyek szakszerűen, az ezen témakörökhöz tartozó ismereteket tartalmazzák (tankönyv(ek), érettségire felkészítő kiadványok).


4. kezdj el gyakorolni, oldj meg minél több érettségi feladatsort, majd ellenőrizd munkádat a kapcsolódó javítási-értékelési útmutatók segítségével. Ezzel hozzászoksz az érettségi feladattípusaihoz, nőnek az ismereteid és a feladatmegoldási mechanizmusra is egyre jobban ráérzel.

2018. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszönöm a válaszod!Nagyon sokat segítettél! :)

És neked hogy ment az érettségi?

2018. márc. 22. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!