Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre vetítve körülbelül...

Előre vetítve körülbelül mennyi költséggel jár? , ha valaki államilag támogatott képzésen vesz részt (tk, jegyzetek stb. ) Csak tényleg egy nagyságrendi összegre volnék kíváncsi.

Figyelt kérdés

#tanköltség
2018. júl. 15. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem, szak és településfüggő.


De ha a szállástól kezdve az utolsó apróság8g mindent magadnak fizetsz, havi 100+

2018. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb volna, ha írnál szakot és egyetemet is.

Netalán valaki konkrét példával tud szolgálni. :)


Miért? Mert nagyon egyetem és szakfüggő.


Nekem a költségeim egy vidéki egyetemen: Gazdasági szak

-Havi bérlet: 7ezer Ft

- Nyomtatás: kb. 5ezer Ft egy egész évre (2 félév)


Ezen kívül nincs költségem, mert az összes ajánlott/kötelező irodalmat megtalálom a neten, maximum nem magyarul.

Minden előadásra és gyakorlatra bejárok, ebből adódóan vannak saját jegyzeteim.



A barátnőm szintén vidéki egyetemre jár. ÁOK

Neki simán elment csak az első évben 150e Ft a könyvekre, jegyzetekre, stb. Pedig nem szórta a pénzt.

2018. júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1 Szállás nem kell és nem orvosi
2018. júl. 15. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
én kolis leszek messze otthonról így 70 környékére saccolok mindent. (koli+kaja+benzin+sulis cucc, stb)
2018. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Budapest OE mérnökinfó

Nem kell konyveket jegyzeteket venni, mindent megadnak. Kevesebbe kerul mint a kozepiskola

2018. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
elte pszicho- minden ingyen :D már ha kölcsönzöd az eltéseknek ingyenes könyvtárból (szép állapotuak minden megvan, érdemes!)
2018. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-GYTK

Utazás havonta: 10 000 FT (120 km-re lakom)

Albérlet havonta: 35 000 Ft

Diákbérlet a városban: Nem kell, mert az egyetem ad egy féléveset, de ha nem lenne ez, akkor havonta 4000 Ft-ba fájna.

Könyvek: Van 6500 Ft jegyzettámogatás félévente, ez eddig nekem a tankönyveimet kifutotta bőven, mivel szinte mindent odaadnak ppt-be, így csak egy-két laboros könyv kellet eddig. Az következő évben lesz majd egy drágább könyvem (10000 Ft), de egy orvosi Sobotta 40 000-hez képest ez sem gáz.

Még első év elején kellet venni pár laboros felszerelést, kesztyű, spatula, egyéb laboros dolgok, összen kb volt 5000 Ft,köpeny ami asszem 6500 volt de az végig jó az 5 évre.

Kaja: Otthonról szoktam hozni, de ha nem megyek haza, akkor veszek. Napi átlag költésem ha nem veszek ebédet akkor kb: 1000 Ft, ha veszek akkor azzal együtt kb: 2000 Ft.

Szórakozás:

-Buli: Ez nagyon változó, ha kisebb összeülés, akkor van hogy 1500 vagy kevesebb, ha nagyobb, mondjuk Jate buli, akkor 3-5000 is akár. De ez nem sűrűn van.

-Mozi: ha megyek akkor CinemaCitybe megyek, ahol egy jegy 1200 diákkal kb + popcorn és ital, ez kb 3000.

ezeket csak leírtam, hogy nálam kb egy szórakozásnál ilyesmikre lehet számolni, de van nyílván más dolog is amit nem írtam.

2018. júl. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Károliról nincs itt valaki esetleg?
2018. júl. 15. 16:21
 9/10 A kérdező kommentje:
A többieknek nagyon szépen köszönöm.Nagy ? jel volt ez ügyben bennem.
2018. júl. 15. 16:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a sulin kívül semmi sem változik az életedben, szerintem olcsóbb, mint gimnazistának lenni.


Gimiben a tankönyvek ára, osztálykirándulás, osztálypénz stb szerintem húzósabb, mint pár könyv vagy nyomtatott jegyzet

2018. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!