Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szeretnék biofizikát...

Ha szeretnék biofizikát tanulni otthon viszonylag magas szinten akkor hogyan kellene elindulnom?

Figyelt kérdés

Végzős Kémia Bsc-s hallgató vagyok. Nem mondom, hogy kimondottan nagy tehetség vagyok fizkémből de az átlagnál talán 1 fokkal jobb.

Köszönöm előre is a segítő válaszokat!



2018. júl. 17. 12:59
 1/2 Fizikakedvelő ***** válasza:

Hát,én laikus vagyok ne kezelj úgy mint egy tanárt. De azért írok pár dolgot.

-matematika egyetemi szinten:analízis,vektorszámítás,mátixok,tenzorok,estleg csoportelmélet.

Gyakorolj sok,komoly problémákat.

Aztán jöhet a fizika:kísérleti és elméleti

Az optikát például fontos lehet vannak olyanok akik azzal foglalkoznak,hogy látnak bizonyos állatok,hogy befolyásolják ezt a fizika törvényei. Itt is vannak kitűnő példatárak. Ha ezeket átvetted akkor jöhet a biosz(meg a kémia de azt már elég jól tudod a biokémiára feküdj rá) állattan,mikrobiológia stb. Aztán jöhet konkrétan a biofizika

2018. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fizikakedvelő ***** válasza:

Teljesen rossz az utolsó bekezdés:

Az optika például fontos lehet,vannak olyanok akik ezt kutatják. Pl: az állatok látását is össze lehet kapcsolni a fénytannal. Aztán biosz(+biokémia) mikrobiológia,zoológia,botanika stb. Szerintem ez után jöhet amit biofizikának hívnak. ELTE Biofizikus MSc tananyagát nézd meg.

2018. júl. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!