Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A helyesírás alapelveiről...

A helyesírás alapelveiről tudsz írni nekem valamit? =)

Figyelt kérdés
Van tételem, de olyan szárazon van leírva, és már így is bemagoltam egy csomó tételt, ehhez nincs erőm. Valaki írna nekem egy keveset róla? A 2-esre hajtok nyelvtanból, szal nem kellene sok. =D
2010. jún. 18. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a magyar helyesírás 4 alapelvre épül:

1. kiejtés elve

2.egyszerűsítés elve

3.hagyomány elve

4.szóelemzés elve

2010. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.♥
2010. jún. 18. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Na azért ez még a ketteshez se elég.

a) kiejtés: a legtöbb esetben. A magyar nyelvre ez a legjellemzőbb.

b) egyszerűsítés: cs+cs=ccs, stb kivéve az összetett szavaknál

c) hagyomány ly (itt megemlítheted a nyelvújítás korából a jottisták és ipszilonisták harcát) illetve régies családnevek: pl Batthyány, Madách, Eötvös

d) szóelemzés: a szótőt kell felismerni, ahhoz kapcsolódnak a toldalékok. ad+ja="aggya" jelöletlen vagyis írásban nem jelölt összeolvadás történik. mosdó: szótő a mos, a d zöngés, tehát az előtte lévő hang zöngésedik, de csak kiejtve.

+ még van az egyszerűsödés is, pl toll+val=tollal, csak két l, nem 3.

Na ez már megvan nemcsak kettes és nem is olyan nehéz.

2010. jún. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!♥♥♥♥
2010. jún. 18. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!