Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgy, az amelynek...

Melyik tantárgy, az amelynek egy átlag ember a legnagyobb hasznát veszi a mindennapi életben?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvek.
2018. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Írás-olvasás.
2018. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Idegennyelvek, talán biosz...
2018. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
A napokban gondolkodtam erről, nekem ami a középiskolai dolgokból jól jött, hasznos volt, az az angol, az informatika (főleg Wordben a szövegszerkesztés; meg talán egy picit az Excel --talán egy picit; de a szövegszerkesztések csinálása az nagyon jó volt.), meg egy picit az irodalom. De ennyi. Pl irodalomban a fogalmazás-készség; meg még egy picit az, hogy egy vers gyönyörködtethet. De ami fejleszthet, az a fogalmazás-készség szerintem. Meg nemtom, általános iskolában mennyire voltak pl ilyen tanulságos-történetek a tankönyvekben.
2018. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*tehát ezek , amiket napi szinten tudok alkalmazni most is, aminek örültem, hogy volt, mert jó célt szolgált, és tényleg hasznosítható tudást adott.
2018. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

A nyelveket nem használja mindenki napi rendszerességgel, mert nem külföldön él, van, aki nem is tanul/tud idegen nyelven.


Én is az írást/olvasást mondanám, hiszen olvasnia mindenkinek kell valamit, legyen az csak kis tábla, étlap, újság, akármi.

Persze, ha a "hasznát" másképpen értelmezzük, akkor talán a matekot, mert annak közvetett haszna van a személy fejlődésében, gondolkodásában.

2018. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
matek, info
2018. júl. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, angolal kiegészítve ha azt is nézzük minek vehetné még leginkább hasznát. Nem rajongók különösebben az angolért, de a rajta keresztül elérhető tartalom félelmetesen sok.


Az infó meg a matek ugyan sok dolgot fejleszt, mégis a ténylegesen használt készségeket magától is elsajátitja az ember, így "csak" másodiknak mondanám őket.


Az egyéb természettudományi tárgyaknak pedig vannak nagyon fontos részei, de a mai tananyagot elnézve inkább alapozónak mondanám őket, azok számára akiket érdekel a világ müködése, az átlag ember számára fölöslegesen sok dolgor érintenek.

2018. júl. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelv, informatika
2018. júl. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!