Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki tudja a törit, és tisztába...

Aki tudja a törit, és tisztában van ezzel, tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Őszintén,egy középfokú töri érettségire mit kell tudni? Kilencedikes vagyok,sokkal jobban érdekelnek a reál tantárgyak, így év közben eléggé elhanyagoltam a töritanulást. Azt viszont nem szeretném,hogy ez húzza majd le a pontjaimat. Kilencedikes anyagból,mi az amit tudnom kell majd érettségire?

2018. jún. 27. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

kb ezeket, nem vészes

2018. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kilencedikes tananyagból szinte semmit nem fognak majd az érettségin kérdezni. Írásbeli részén max 1-2 kérdés, szóbelin max 1-2 tétel. (pl: Római hétköznapok, Athéni demokrácia) Szóval ezeket egy-egy jó tétellel majd, ha odakerülsz simán bemagolod. De jobb lesz, ha 10-11-12. osztályban ráhasalsz a töritanulásra ugyanis még csak most jön a java... És valóban ezek már sokkal nehezebbek lesznek.
2018. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az írásbeli részt simán meg lehet írni 70% körülire, hogyha van némi józan eszed + tudsz normálisan szöveget értelmezni. Ha ennél jobbra szeretnéd megírni, akkor nézegesd az eddigi töri érettségiket. Esszétémából már nem igazán tudnak újat kitalálni, majdnem mindegyik volt már legalább egyszer.


Szóbelire pedig iskola válogatja, hogy mit kell tudni. Pár hónappal az érettségi előtt meg fogjátok kapni a tételek listáját, szerintem ez bőven elég idő a kidolgozásra, és felkészülésre.


Nem kell ettől annyira félni, még csak 9.-es vagy, nem maradtál le sok mindenről. :) Én se nagyon tanultam a törit, csak a szóbelire néztem át egyszer-egyszer a tételeket, mégis 4-es lett az érettségim.

2018. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mysphraghmuthosis ***** válasza:
Az alábbi dokumentum 8–13. oldalán megtalálod a középszintű történelemérettségin számon kérhető témakörök listáját: [link]
2018. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2018. júl. 3. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Atlasszal tenyleg egesz jora megirhato az irasbeli, de neked mar valszeg nem lesz addigra lehetoseged hasznalni. Ugyhogy rip:(
2018. júl. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én konkrétan utáltam a törit 9-10. osztályban, utána picit összeszedtem magam, de még így is 4 éven keresztül 3-as voltam, viszont 12. osztályban megcsináltam a neten található összes addigi feladatsort és nagyon megtanultam az érettsêgi tételeket. Ezzel meg az atlasz segítségével leérettségiztem 5-ösre. Szóval nem olyan bonyolult. Kilencedikes anyagbol igazából nincs sok minden benne.
2018. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!