Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire komoly a fizika...

Mennyire komoly a fizika oktatás a BME mérnökinformatikus szakán?

Figyelt kérdés

Elég valószínű, hogy fel fognak venni, ezért elkezdtem felkészülni az egyetemre. Igazából csak a fizikától félek egy kicsit, mert nem voltam faktos, amit másfél éve tanultam, arra szinte semennyire sem emlékszem. Milyen szintet közelít meg ezen a szakon a fizikaoktatás és mennyire nehéz ez a tárgy? Elektronikán kívül mit tanítanak még főleg?

Az alap, hogy a Bevezető fizika tárgyat felveszem majd.


Azért kérdezem, mert ezekre a kérdésekre nem találtam választ. Utánanéztem. Kérdezősködtem is.

Az értelmes, nem egyetemet fikázó, kioktató stb. válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!



2018. júl. 22. 00:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Na a fizika tárgy anyagát megtaláltam, úgyhogy azt ne vegyétek figyelembe
2018. júl. 22. 00:23
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Be kell magolni az előző ZH-k megoldásait, meg kiírni a függvénytáblába.. ennyi. Én semmit nem tudtam, így meglett 3-masra, ha van valami alapod sima 4-es, 5-ös.


Egyébként szerintem nem éri meg a bev. fiz. Sok idő, nehezebb, mint az alap, aki nem tudja az nem ott fogja megtanulni a fizikát.

2018. júl. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is BME mérnökinfóra megyek, és fizikám abszolút 0. Nekifogtam tanulni, de akiktől kérdeztem azt mondták, hogy nem a fizikával lesz a gond.
2018. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fizika1 lazán teljesíthető a középsulis könyvekkel ötösre (mozgásokból minden + hőtan fog kelleni), habár (főleg vizsgákon) előkerülnek fogalmak amikről az ember ott hall először, de ezek javarészt előző évek zh példái amúgyis. Általánosságban igaz, hogy a feladatok kb 60%-a megelőző zhkból/vizsgákból vannak összeollózva, szóval már csak megoldókulcsokból faszán fel tudsz készülni egy 3asra.


A Fizika2 (elektromos + mágneses cumók, atommodellek, relativitás) egy rémálom, kb 2. előadásig voltam képben utána már körintegrálok meg deriváltak mentek. Jó esetben a középsulis könyvek max egy kettest hozhatnak. Itt én is az első válaszolót osztom, el nem tudod képzelni hányan dekorálják ki a függvénytáblájukat akár fullra kidolgozott feladatokkal.


A tárggyal párhuzamosan fog menni az imscs fizika2, kb ugyanaz a helyzet, a vizsga itt szerintem jóval nehezebb, de a kismillió pluszpont lévén könnyebb jó jegyet kapni.


A bevezető fizika már ott elveszti az értelmét, hogy a fizika1-el egyidejűleg megy. Sok jót nem hallottam én sem róla, sokan bebukták.


Nomeg persze elválik, hogy csak a tárgy teljesitése a cél vagy a tényleges megértés. Utóbbi az egy igazi kihivás, mert a fizikához értő emberke ritka állatfaj lesz, a HN könyv pedig elég nehéz olvasmány. Előbbinél pedig jó indikátor, hogy mennyire ment a 0.zh (én erre készülnék a nyáron a helyedben most még csak), ha 50ből elértél mondjuk egy 30pontot akkor kb tuti, hogy meglesz mindkettő tárgy.


Én jártam faktra, de ez kb annyiban kimerül, hogy az elméleti kérdések jobban mentek, nem egy igazán számottevő előny. Fizika1böl 5, imsc fizika2böl 4 lettem.

2018. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A bevezető fizika már ott elveszti az értelmét, hogy a fizika1-el egyidejűleg megy"


Szerintem ettől még van értelme, mert van átfedés az anyagban, plusz gyakorlás nem árt. Magától nehezen veszi rá magát az ember, a bevfiz meg rákényszerít. Ja és ha koliba benn akarsz maradni nem rossz az a plusz 2 kredit.

2018. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok :) szó szerint 0. a fizika tudásom. Az égvilágon semmit sem tudok a fizikáról. Viszont egész jól megy a matek és a programozással sem lesz baj szóval remélhetőleg a nulláról is lehet teljesíteni a tárgyat :)


... de 1-2 héten belül elkezdek magán tanárhoz járni heti 1-2x. Lehet nem fog sokat érni, de én így próbálom meg felhúzni magamat. Meg persze magamtól tanulok.

2018. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Sokat segítettetek.

Augusztusban akkor nekem is neki kell állnom... :D

2018. júl. 22. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha még a Kornis tanítja elég megnézni az előző évek ZH+vizsgáit és szószerint azt kérdezi :D
2018. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Igen, ő tanítja, hamarosan kiderül tényleg így van-e.

2018. aug. 28. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!