Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ennyi pontszámmal felvehetnek...

Ennyi pontszámmal felvehetnek az egyetemre?

Figyelt kérdés
Nincs emelt szintem, sem többletpontom, így 308 pontom lett. Kereskedelem és marketingre jelentkeztem budapesti egyetemekre. Felvehetnek állami alapképzésre ennyi ponttal, vagy ne is reménykedjek?

2018. júl. 22. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Ne is reménykedj.
2018. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Állami vagy fizetős? Ha állami, hallottál már a központi ponthatárról? No, ez a szak is ilyen. A min. ponthatár államin 428. Neked csak 120 ponttal van kevesebb...

Költségtérítésre esetlegesen van esélyed...

2018. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Ennyi infó alapján igen, van olyan Budapesti képzés ahová felvehetnek, kérdés jelentkeztél-e rá.
2018. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ha valaki a központi határt nem éri el, akkor nem.

A pontszám amit majd pár nap múlva közölnek kizárólag magasabb lehet, akkor sem lesz alacsonyabb, ha senki nem érné esetleg el, de 4000 körüli jelentkező van ...


Új érettségi, másik szak, diákhitel(ha megjelölted ktg térítési formában vagy a pótjelentkezésnél megteszed, és felvesznek), vagy Fsz a lehetőségeid.

Ez már pár éve sajnos ilyen (sőt anno azon 1 évben amikor én jelentkeztem 0! állami hely volt.

2018. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

3# Vagyok

Akkor viszont tévedtem.

2018. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Budapesten ez kb esélytelen. Győrben a Széchenyin pár évvel ezelőtt elég lett volna gazdaságira, mostanában nem tudom. Nézz utána a ponthatároknak eduline-on.
2018. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen.
2018. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért az durva, hogy úgy jelentkeztél egyetemre, hogy utána sem néztél, hogy van-e pl. központi ponthatár, aminek eléréséhez esetleg csinálhatnál egy emelt érettségit és/vagy nyelvvizsgát...


Nem vesznek fel.

2018. júl. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek:)

#8 Az a durva hogy te ennyire okos vagy és ennyire tájékozott mindenben. Legyen az én gondom hogy hova vesznek vagy éppen nem vesznek fel, a kérdés nem arra irányult hogy "durva-e vagy sem" és nem arra hogy megszólj.

2018. júl. 22. 21:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a te gondod, ez nem is kérdés, és gondolhatod, mennyire érdekel, hogy egy számomra ismeretlent felvesznek-e az általa kinézett egyetemre, vagy sem. Az tök mindegy, hogy mire irányult a kérdésed, tudtommal szólásszabadság van, vagy mi. :)


Nyilván nem vagyok én sem jól tájékozott mindenben, és az egyetem kezdete előtt bennem is rengeteg kérdőjel volt, de azért az alap volt számomra, hogy ilyen infóknak, hogy központi ponthatár, meg, hogy mennyi volt előző években a ponthatár, van-e kötelező emelt valamiből, stb... utánanézek, hisz mégiscsak a jövőmről van szó, nem akármiről.

2018. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!