Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újrafelvételiztem felvi-n...

Újrafelvételiztem felvi-n ugyan arra a szakra de most önköltségest ír?

Figyelt kérdés
Beadtam megint a jelentkezést ugyan arra a szakra mert elcsúsztam a kreditekkel, de államira adtam be, de most neptunon önköltésgest ír az újra is? (július vége van) Ha ki iratkozok a régiről és beiratkozok majd az új évfolyamra akkor állami támogatott lesz? Csak mert arra vettek fel most lényegében

2018. júl. 26. 02:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha két félév alatt nincs meg asszem 36 kredit, akkor átsorolnak költségesre, vagy ha elfogyott az állami féléved. Ezt nem fogod sehogy kijátszani.
2018. júl. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Ami nem megy nem kell erőltetni.
2018. júl. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 félévem ment el. Betegség miatt nem ment mert nem tudtam bejárni, és ezért szerettem volna újrafelvételizni, közben diákmelóztam és ezért tartottam meg a jogviszonyt. Menne, csak nem tudom kifizetni, ezért lenne fontos hogy megmarad-e az állami ha kiiratkozok az előző évfolyamról, vagy nem.
2018. júl. 26. 02:37
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
ket felev alatt amugy 30 kredit is eleg sot mindegy hogy osztod be. Mondjuk ez igy gaz de en irnek a tanulmanyi osztalyra.
2018. júl. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy eddig összesen két félévet jártam be, a másodikban nem tudtam elég tárgyat felvenni és ezért nem lett meg a 36 kreditem ( gépész kar ). Írok most egy levelet a TO-nak hogy amiatt írja-e a neptun mert átsoroltak az előzőn és a rendszer így tudja, vagy azért mert már nem kaphatok támogatást mert már egyszer átsoroltak.
2018. júl. 26. 02:57
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktív most a TO nálatok, anno én direkt megkérdeztem Óbudain: "Augusztus végéig bármikor jelezheti nekünk, hogy ki szeretne iratkozni.

Azt javaslom várja meg a nyári értesítést, hogy felvettük-e vagy sem, és annak függvényében döntsön, hogy mi szeretne csinálni: kiiratkozni és újrakezdeni, vagy folytatni."

2018. júl. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ezt mondták, engem most az aggaszt hogy ma a felvételi után az új állami támogatott szakon is önköltségest írt a neptun
2018. júl. 26. 03:32
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Ember, ahova most felvettek, napok múlva jelenik majd meg a neptunban...
2018. júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj már egy kicsit...

Mikor először jelentkeztél egyetemre, akkor már aznap este volt neptunod, vagy majd csak egy hónappal később, mikor beiratkoztál?

A felvi csak egy lehetőség. Majd ha akarsz, elmész beiratkozni, akkor fognak újra felvenni. Utána szépen beadod a kérvényedet a kreditátviteli bizottsághoz, hogy amiket eddig megcsináltál, azokat fogadják el az újban is, és akkor utána leszel hirtelen nem elsőéves, hanem annyi, amennyit eddig megcsináltál.

2018. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Neptunodra a tegnap esti ponthatárhúzás még semmi hatással nem lehet, felvételi határozat sincs még, be se iratkoztál még, semelyik felvételizőnek se látszik még a Neptunjában semmi abból, ami majd ősszel jön. Az előző képzés soronkövetkező félévét látod, nem az újat. Arról majd kiiratkozol, az újra be, a már megszerzett kreditjeidet átviszed, és minden folytatódik ugyanúgy, nem kell emiatt aggódni.

A TO majd megmondja, meddig kell kiiratkozni, ha ki kell egyáltalán, és nem vesznek le automatikusan, amint beiratkozol, mert van, ahol ez a gyakorlat.

Arra figyelj oda, hogy ha az előző képzés is állami ösztöndíjas volt, akkor fogynak a féléveid, "egy adott fokozat (oklevél) megszerzéséhez igénybe vehető támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje". [link]

2018. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!