Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumi jelentkezéshez az...

Kollégiumi jelentkezéshez az ilyen szülői jövedelem mennyire számít "esélyesnek"?

Figyelt kérdés

Édesanyám 140.000Ft körül keres havonta, édesapám éves jövedelemigazolásán (NAV általi) pedig 1.500.000Ft szerepel.


Kb. 170 kilóméterre lakom az egyetemtől, ha ez még számít.


Az albérletet nem tudnánk fizetni, de félek, hogy még így sem fogok bekerülni. Mert bár ezek a fizetések nem túl jók, mégis dolgozik mindkét szülőm és nincs már közös háztartásban élő testvér vagy más rokon, betegség stb.


Szerintetek? Kérlek, segítsetek, nagyon fontos lenne tudnom, hogy mire számítsak. Mert a szüleim nem engednek hitelt felvenni, és így az egyetemet sem tudom majd elkezdeni, ha nem jön össze a kollégium.


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol!


2018. júl. 26. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Az átlagosan 295000/hó, 3al osztva az 98 ezer/fő. így ez (valószínűleg) egy nagy dundi 0 lesz pontokban kifejezve.


De a 170 kilóméterre egész jó pontokat tudsz kapni.


A koli felvétel egyetemenként változik, van ahol pl. a felvételi pontszámaidat is számításba veszik, szóval összetett dolog ez.


Pesten ilyen paraméterekkel viszont nem sok esélyt látok sajnos, mert mindenki csal, aki be akar kerülni. (Lemondó nyilatkozatot iratnak a szülőkkel, bejelentkeznek a 400km-re lévő mucsaröcségére a nagyihoz stb.)


Vidéken viszont valószínűleg bekerülsz.


Melyik egyetem melyik szak? Így többet tudunk segíteni.

2018. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Az megvan, első, hogy egy év 12 hónap?

Ez 88ezer/fő.


140+125=165

2018. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
265, bocs
2018. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kapsz pontot, ha az egy főre jutó összeg 81ezernél magasabb.

De a távolságra biztos kapsz, és a tanulmányi pontszámod is számít valószínűleg.

Egyetemtől függ.

2018. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem anya 120-at keres, apa csak 4 órába van bejelentve, építőiparos. 250 km-re lakok. Az egész jelentkezésemre nyamvatt 8 pontot kaptam tavaly. Pótfelvétellel kerültem be, vagy 3 héttel iskolakezdés után (nem azzal volt baj, hogy nem volt üres hely, hanem mert nem lett "elég pontom" a szociális felmérőből.) Ilyen hülye egy rendszert
2018. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Basszus. :( Éreztem, hogy nem fog ez sikerülni. Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 26. 21:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és az ELTE-ről van/volt szó..
2018. júl. 26. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik kar?
2018. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
BTK, orosz szak (tolmácsnak készültem).
2018. júl. 27. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!