Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora összegű szoctámot...

Mekkora összegű szoctámot kaphatok majd?

Figyelt kérdés

Hátrányos helyzetű vagyok, az egy főre jutó nettó jövedelmünk magyjából 35.000 Ft. Mindkét szülőmnek csak 8 általánosa van, illetve közmunkások. Budapesttől 200 km-re élek. A Semmelweisen fogok tanulni szeptembertől és a szüleim nem tudnak majd anyagilag támogatni.

A válaszokat előre is köszönöm, illetve aki idén felvételt nyert bármelyik felsőoktatási intézménybe, annak gratulálok! :)



2018. júl. 26. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:
ez engem is erdekel, csak itt nalam annyiban mas hogy pte, es anyum meghalt, fater nem velem el, en csak a ket tesommal elek az egyik sulizik igy nincs bevetele masik meg biokomnal dolgozik 130k a fizetese.
2018. júl. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sajnos nem írtad, melyik karra fogsz jönni, én az ÁOK-ra járok, a többi karon lehetnek eltérések.



Ugyanazok a csatolandó dokumentumok, mint a kollégiumi jelentkezéshez:


[link]


Itt láthatod a különféle kritériumokat és hogy melyiket milyen papírral kell igazolni, illetve mennyi pont jár értük.



Van alaptámogatás is a rendszeres szociális ösztöndíj mellett:

"Alaptámogatásra az elsőéves hallgatók pályázhatnak, csak abban az esetben, ha először iratkozik be a felsőoktatási intézménybe. Szociális helyzet alapján megítélésre kerülő támogatás, melyet egyszeri pályázat útján lehet elnyerni 1 évre."


[link]



Kiszámolhatod ugyan, hogy mennyi pont jár, de előre megjósolni lehetetlen, hogy mekkora összeget fogsz kapni. Több okból is:

Egyrészt szeptembertől 40%-kal emelkednek a szociális ösztöndíjak:

[link]

Másrészt pedig függ a többi ösztöndíjra jelentkező pontszámától is: másként oszlik meg az összeg, ha a többségnek magasabb, és megint másként ha alacsonyabb pontszáma van.



De hogy legyen egy kis viszonyítási alap, nekem ebben a félévben 17 pontra a kettő együtt 39 533 Ft-ot jelentett havonta.


Az első félévben nincsen tanulmányi ösztöndíj (mert nincsen miből tanulmányi átlagot számolni ugye), de a másodiktól már igen.


Remélem tudtam segíteni. :)

2018. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!