Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kaphatok valamiféle szoctámot...

Kaphatok valamiféle szoctámot Angliában, míg munkát keresek?

Figyelt kérdés
Nem akarok cigány lenni, de amíg munkát keresek, kapok valamiféle támogatást egyedülálló munkakeresőkét? Úgy hogy először vagyok kint?
2012. jan. 13. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a google-ben arra hogy "jobseeker's allowance" és nézd meg hogy hogy van az aktuális szabályozás ( ha lesz link a direct.gov.uk oldalra akkor ott ).
2012. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most lett szigorítva a rendszer a válság miatt, így az EU országból érkező bevándorlók, amíg nem igazolnak le 12 hónapnyi folyamatos munkaviszonyt, addig nem kapnak semmilyen támogatást sem! (Az EU be is szólt az angoloknak emiatt, de még nem változtattak rajta.)
2012. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

El foglak keseríteni.Nem fogsz kapni semmit.

Én 1 évig nem találtam munkát,így elmertem menni a jobcentre-be segélyt igényelni.Megállapították,hogy eddig nem adóztam,és nincs meg a megfelelő ledolgozott napok amik kellenek a munkanélkülis segélyhez vagy önkormányzati támogatáshoz.Így el is utasítottak.

Az érdekesség az,hogy kaptam egy levelet amiben le van írva(amit szerintük mindenkinek tudnia kellene) hogy bár Anglia uniós ország,de még az uniós tagoknak is rendelkezniük kell bizonyos tőkével amiből meg tudnak élni,vagy kell hogy legyen valaki aki anyagilag támogatja őket.Mert ha egyik sincs meg,akkor ki is toloncolhatnak az országból..Nekem is igazolnom kellett,hogy eltartanak.

Pár éve meg amúgy is szigorítottak itt kint is.

2012. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Moha- válasza:

Ha valaki egy evig nem talal munkat Angliaban, az biztosan nem sokat tesz erte. Sok ilyen magyar van...

Amikor en erkeztem, harom szot tudtam angolul, megis azonnal talaltam munkat. Minden baratom es csaladtagom akar keves nyelvtudassal barmerre hamar talalt munkat maganak nyelvrudastol fuggetlenul. Itt a hozzaallas szamit. Ahelyett hogy segelyert folyamodnal, inkabb kuldtel volna munkakereses temaban valamit a megfelelo netes oldalakra, esetleg egy oneletrajzot valahova.

Nem akarlak kioktatni, sem masokat, de ez itt europa..

2012. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Moha- válasza:


Ha valaki egy evig nem talal munkat Angliaban, az biztosan nem sokat tesz erte."


Na itt van az,amikor rögtön feltételeznek valamit,de még véletlenül sem kérdezik meg az illetőt,hogy miért volt ilyen helyzetben..

Elmondom neked,hogy megtettem mindent,hogy munkát kapjak.Több 100 önéletrajz,kilincselés,utána mászkálás volt.Sokszor volt,hogy sírva mentem haza egy interjúról,mert megaláztak,és úgy bántak velem mintha leprás lennék..

Egy hibát követtem el.Amikor kimentem rá 2 hétre ütött be a válság.Gyárban jelentkeztem,és meglepődtek.1500 embert rúgtak ki,és én akkor akarok felvételizni..Akárhová mentem mindenhol azt mondták,hogy létszámleépítések vannak,senkit nem vesznek fel.Na ezért nem kaptam 1 évig melót.Amikor kezdett csitulni a válság,kaptam is melót..


Legközelebb ne ítélkezz előre,hanem kérdezz nyugodtan..

üdv

2012. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a vállság eéőtt jöttem ki, és volt (azóta is van) munkám. Aki meg azt írja, hogy megalázták interjún a szigetországban, az HAZUDIK, mivel itt equal opportunity van, amit nagyon szigorúan vesznek. Pl. a főnököm nem ajánlhatott nekem fel előléptetést, meg kellett hírdetnie az állást, és csak interjú után kaphattam meg. Itt senki sem játszana az állásával (mert feljelentheted) úgy hogy "megaláz" állásinterjún. Én ilyennel még itt nem találkoztam.

És mi az hogy nem is dolgozott az ember még az adott országban, de már segíjkét kérne... Nem is baj hogy megszigorították ezt a rendszert. Elég ha az itteniek ezt csinálják, de ők állampolgári jogon. Akkor se kéne segély ha az éhenhalás fenyegetne, mivel MAGYAR vagyok. Ne haragudjon meg senki, de ezt felháborítónak tartom. Semmit nem tesz le az asztalra, de a segély az kell. Ja, és szerencsére már akkor sem kaphatsz teljes munkanélkülit ha te mondtál fel és nem kirúgtak. Az már nem is elég, hogy ingyen használhatod a telefont a munkaközvetítőben hogy munkát találj?? Speciel én ezt nagy segítségnek vettem. Még szerencse, hogy az ilyen "honfitársaink" nem sokáig tudnak fennmaradni itt.

2012. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Én írtam,hogy megaláztak felvételinél..De attól függ ki mit vesz megaláztatásnak.Nekem ez az este például az volt.

Egy munkaközvetítő cég felhívott telefonon,(amit a párom vett fel,mert én nem nagyon tudtam angolul) elmondták,hogy hova kéne menni interjú beszélgetésre( a CV-m ezer munkaközvetítő céghez be volt adva).Szóval a fejvadász felhívott,és a párommal beszélt.Ő elmondta őszintén,hogy bár érteni értem mit mondanak,de jó ha alap angolom megvan..De ezt leírtuk a CV.be is.Azt mondta nem gond,ha tényleg tudok dolgozni abban a szakmában amiben épp keresnek embert.Mondta a párom,hogy van gyakorlatom,mert az a szakmám amit tanultam.Bizonyítvány is tudunk mutatni.ÓÓÓÓÓ nagyon jó..akkor jöjjön a megbeszélt időpontban.

A párom dolgozott,így egyedül mentem.A recepciónál ültem 3 másik emberrel.3 óráig vártam.Már mindhárom ember bement interjúra,már rég elmentek,én meg csak csendben vártam..Majd kijött egy férfi és kérdezte kire várok..Mondtam munkaügyben vagyok itt.Kérdezte kivel jöttem.Mondtam az ügynök nevét.Majd 15 perccel később kijött,hogy bocsika,de az ügynök már nincs bent,elment mert dolga volt,és én is menjek haza,mert tárgytalan a dolog.Ott ültem teljesen megalázva,hogy miért járatták velem a hülyét..Miért kellett 3 órát várnom??

Hazamentem.Még aznap este hívott az ügynök,bocsánatot kért (a párom szóvá is tette,hogy csak hülyített),mondta is,hogy nagyon szégyelli magát,és adjunk neki még egy esélyt.Holnap értem jön,és elvisz egy másik helyre,ahová tuti felvesznek,mert ott dolgozni tudó embereket várnak,és nem gond a hiányos nyelvtudás..Nem akartam menni,de végül is megbeszéltük,hogy hol fogom várni,ahová kocsival értem jön. 1 órát vártam az esőben..Nem jött.

Másnap a párom bement a munkaközvetítő irodába ahol az ügynök dolgozott,és panaszt tettünk.

Nagyon sajnálták,és elnézést kértek..ennyi..


Szóval azt,hogy te soha nem hallottál ilyenről,még vannak esetek amikor megalázva érzi az ember magát...Nem kell dicsérni Angliát,mert semmivel sem különb mint otthon..


Kint élek 5 éve..Már dolgozom.De még a mostani munkahelyemen is látom/hallom,hogy néha hogy bánnak a dolgozókkal..

2012. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt munkakeresésnek hívják, nem megalázásnak... Lehet hogy akkor szerencsés vagy, és még sosem aláztak meg ha ezt az esetet annak veszed. Nemhiába mondják, hogy nyelvtudás nélkül NE indulj el. Szerintem nagyon rossz helyen dolgozhatsz akkor ha még ott is ezt látod, mert ez itt nem legális. Elég sok helyen dolgoztam már itt, de még sehol nem tapasztaltam a leírtakat (hacsak - bocsánat de - magyar közvetítő volt). Egyik nemzet sem annyira széthúzó mint a miénk, és egyik nemzet sem méltatlankodik és kér annyit mint a miénk. Ez a topik is miért nyílott? Munka nincs, de segély az kell. Ne haragudjon meg senki, de ez undorító.
2012. jan. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!