Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire leszek hátrányban...

Mennyire leszek hátrányban emelt érettségi nélkül mérnökinfón?

Figyelt kérdés
Felvettek mérnökinfóra, viszont csak két középszintű érettségim van (matek, infó), igaz, mindkettő majdnem 100% lett... Mik a tapasztalataitok, mennyire vettétek hasznát az emeltes tudásnak? Mennyivel vagyok hátrányban? Vagy csak szorgalom kérdése és a többit megtanítják?
2018. júl. 27. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
én se emelteztem, nem az a lényeg, de az fontos, hogy legyen huzalmad, és nálunk akik nem infós szakközépből jöttek, hanem gimiből, és nem volt faktjuk, nagyon nehezen vették fel a fonalat.
2018. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Az egész középiskolás tudásodat elfelejtheted. De komolyan. Semmi haszna nem lesz a szak szempontjából. Nem ezen fog múlni, hogy ki mennyire kerül hátrányba.
2018. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem infóból nem hátrány, matekból viszont az lehet. Igazából nem az érettségi szintje a fontos, hanem az, hogy mennyit tudsz. A lényeg, hogy a középszintű matek anyagával nagyon tisztában legyél. Trigonometrikus azonosságok, minek mi a logaritmusa, hogyan kell kiemelni egy összetett kifejezésből (nem tudom, hogy emelt szint-e... de nekem a polinom osztás sokszor megkönnyítette a dolgom: egyszerű, de sokan nem ismerik), nevezetes szögek szögfüggvényei. Ezeket a dolgokat ha álmodból felkelve is tudod, akkor nagy gond nem lehet.:) Persze akkor, ha van szorgalmad hozzá, hogy kövesd az anyagot hétről-hétre.

Az én informatika tudásom őszintén kb kimerült abban, hogy még általánosban csináltam egy ECDL-t és ezért nem is kellett járnom gimiben infóra. Szóval nem hogy faktra, de alap órákra sem jártam belőle, nem is érettségiztem. Innen is telesíthető volt 5-ösre a Prog1 és a Prog2. Szóval ne félj, csak minden héten gyakorolj. Ha tényleg érdekel és szereted, akkor nem lesz megerőltető.

2018. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!