Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet érdemes...

Milyen számológépet érdemes vinni Műszaki Egyetemre az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Nézegettem számológépeket, de vannak olyanok amelyekkel kiszámolható integrálási függvények meg táblázatokat lehet készíteni, és nem akarom hogy megvegyem és ne engedjenek bevinni olyan vizsgákra, ahol lehet használni számológépet.


Ezek azok:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2018. júl. 28. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Legtöbb vizsgán nem kell, és nem is engednek alapműveleteknél többet elvégezni számológépen. Szerintem tök mindegy, melyiket választod, az igazi tudást nem a számológép használata fogja adni neked. Otthon magadnak meg jobb, ha wolfram alhpa-t használsz.
2018. júl. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első van, bőven elég. Amúgy tényleg sokszor nem is engedik, otthonra meg vannak egyéb programok, appok. Viszont nem árt, ha van egy bejáratott géped, amit megtanultál gyorsan kezelni, én is emiatt ragaszkodom hozzá, mint mindig máson számolni.
2018. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt gépeken kívül még a Canon F-789SGA gépet tudnám ajánlani (igaz integrálni a CX-hez képest jóval lassabban tud, de nagyon okos kis gép)

[link]


Az fx-570 és 991 közt tudtommal csak a napelem és elemtípus a különbség. Az ES+ sorozat kissé lassú integrálásban, az EX a gyorsabb.


Sharp 520 csak középsuliba elég, inkább a W506 a jó.

2018. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

"nem is engednek alapműveleteknél többet elvégezni számológépen"


Aki ilyen 4 alapműveletes géppel megy vizsgára az leírja magát.. [link]

2018. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemtől, kartól, szaktól, előadótól függ. Nálunk a Pannonon (PE-MIK vill.) legtöbb vizsgán nem szabad használni számológépet, kettőn pedig megengedték a négy alapműveletesek használatát (olyat mint amit #4 is linkelt).
2018. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

#5: Eszerint azon a szakon nem kell se szinuszt, tangenst számolni, se gyököt vonni meg ilyesmi..???

Vagy bevihettek 4jegyű függvénytáblát (kicserélt spéci lapokkal) ?

2018. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6.

Vagy talán olyan értékekkel számolnak, melyek fejben elvégezhetőek?

2018. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
#6: De kell nem-alapműveleteket is végezni, csak vizsgán szokott annyi "könnyítés" lenni hogy minden számolás fejben elvégezhető, ahogy #7 is írta. Az ilyen sin(90°), meg 230*√2 műveleteket elvárják hogy mindenki tudja fejből, ami nem is probléma, ez mindenkinek szokott menni.
2018. júl. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Lehet rosszul fogalmaztam. Nem csak a négy alapműveletre gondoltam, hanem a gyakran használt egyszerű műveletekre. Az integrálás és táblázatok nem ilyenek.
2018. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Matekon tilos lesz számológépet használni zh-n és vizsgán :D
2018. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!