Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre leszek 9. -es, ha...

Jövőre leszek 9. -es, ha minden igaz kolis leszek! A koliban mire kell számítanom? Tudok-e majd tanulni? Mennyi pénz-t érdemes vinni? Mit érdemes vinni egyáltalán

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 17:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Én vidéken laktam koliban, nálunk a 9. osztályosoknak az 1. félévben kötelező volt a tanulószoba. Utána átlag alapján ítélték meg, hogy hány tanóra kötelező. 3x45 perc volt a maximum, közötte 10-15 perces szünetek voltak. 4.5 felett nem volt kötelező, 4.0 alatt pedig mindegyiken részt kellett venni.

16 órakor kezdődött az első szilencium, addig azt csináltunk amit akartunk. Ha vki szakkörre, különórára, sportolni járt állandó kimenőt kellett kérnie.

A vacsora 18.30-kor volt, ezt követően 20 óráig kaptunk kimenőt. Takarodó 22 órakor volt.

Hétfőnként csoportfoglalkozás volt, ahol a nevelőnk elmondta, hogy a héten milyen programok, események várhatóak. Ez kötelező jellegű.

Nálunk 4 ágyas szobák voltak, és 2 szoba használt közösen egy fürdőszobát (zuhanyzó, wc, mosdókagyló), a konyha pedig a folyosón volt.

Amit mindenképp vigyél: tusfürdő, sampon, szappan, fogkefe, fogkrém, szobapapucs, fürdős papucs, ágyneműhuzat, lepedő, vállfák, hosszabbító kábel/elosztó, evőeszközök, tányérok, mosogatószer, wc papír, zsebkendő, törölköző.

Ha menzás leszel, akkor szerintem 5000 Ft elég egy hétre, én is annyit kaptam, és ebből kijött az útiköltség is, de ez egyéni igényektől is függ.

2017. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!