Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor végül is kb. hány...

Most akkor végül is kb. hány órája van egy héten egy egyetemistának?

Figyelt kérdés
Mert olvastam olyat is, hogy kb. 15 másfél órás előadás, ami 22,5 óra, meg olyat is, hogy van, aki szinte minden nap reggeltől késő délutánig vagy estig ott ül, ami nehezen jöhet össze ennyi órával.

2018. júl. 29. 15:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

30 kreditet javasolnak egy félévre legtöbb helyen, és 1 kredit átlagosan 30 munkaórát jelent. Ennek van jelentősége, az előadások száma kevésbé lényeges itt. Lehet mindegyik tárgy csak előadásos, valahol sok olvasnivaló van kiadva, valahol a számítógépes feladatok a sokak, néhol vizsgára kell rengeteget készülni, máshol olyan jó segédanyagok vannak, hogy kevesen járnak be órákra, néhány tárgynál nincs is egész félévben előadás, csak pl. az első 5 vagy 11 héten. Az, hogy neked mennyi órád lesz, attól függ, hogy te mit veszel fel, milyen órák tartoznak a tárgyhoz, és azok közül mire jársz be. Sokkal fontosabb, hogy órák után mennyi időt szánsz még tanulásra, ami megint csak egyénenként eltérő...

Nekem pl. az őszi félévben (BME-VIK mérnökinfó BSc, 5-7. félév) 6 tantárgyam lesz, ezekhez 7 előadás tartozik, amik közül egyre fogok bejárni, 5-6 gyakorlat/labor, amiknél csak a jelenlétesekre fogok menni, a tárgyak feléhez pedig van otthoni házi, az egyik tárgy egy önálló feladat megoldását jelenti. Attól, mert nem járok órákra, amire másféle okom van, még nekem is meg kell tanulni mindazt, amit leadnak.

2018. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyetek már gyökerek... Annyira egyetem-és szakfüggő meg órafüggő, hogy nem lehet előre tudni.


Nálunk másfél órás tárgyak vannak, 2-3 kreditesek. De volt 3 kredites, amit 4 órán keresztül tartottak minden héten. Számoljunk 30 kreditet, 10 óra.


Volt olyan félévem, ahol 40 kredittel minden nap végeztem délután 4-re legkésőbb és simán meglett minden 5-ösre majdnem. Másik félévben 24 kreditem volt, ebből az egyik az a szemét 4 órás tárgy volt, mellé meg kettő másfél órás, de annyit kellett rá készülni meg annyit szívtam vele, hogy nem tudom, mi az anyámért 2 kredit csak. És hiába végeztem békésen órarend szerint, ha otthon végigszoptam vele a délutánt, mert hétvégén leadási határidő a következő házinak.


A kreditnek van megállapított "időegysége" elvileg, a tapasztalat azt mutatja, hogy ezt az egyetemek nem képesek tartani. Ergo tök random. Ergo hiába kérdezed meg, nálatok más lesz, mint nálunk, és más lesz, mint a többi válaszolónál.

2018. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A mintatantervet nézd, aztán számold ki neked mennyi.
2018. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

# 6/13


Meg van adva, hogy 1 kredit hány órának felel meg. A javasolt kreditmennyiség minden egyetemen 30 kredit / félév, tehát ha átlagosan 30 kreditet vesznek fel a diákok szemeszterenként, akkor belátható, hogy mindenkire ugyanannyi tanóra kell hogy essen.

Hiába támadtok :)

2018. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
#14 Ez egyáltalán nem igaz. A kredit a tárgy teljesítésére fordítandó időt jelöli. Ennek formája bármilyen lehet: kontaktóra (előadás, gyakorlat, labor, stb.), vizsgára készülés, otthoni feladat. Nálunk a VIK-en nemrég volt tanterv módosítás pont ilyen szempontból: az összes kredit ugyan annyi, de a kontaktórákat csökkentették, helyettük több házi feladat van néhány tárgyból. Van, ahol a kreditmennyiség azonos maradt, de kevesebb előadás lett, néhol pedig éppen fordítva, ugyanannyi tanulnivalóra adtak több kreditet, mert a felkészülés több időt vesz igénybe.
2018. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Másik példa az önálló labor, ami ér 5 kreditet, pár hetente 10 percet beszélsz a konzulenseddel, közben otthon folyamatosan dolgoznod kell. Ellenben van olyan tárgy, aminek a kreditértéke egyenlő az előadások számával.
2018. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#14 Olvasd el az első másfél oldalt. Jól össze van foglalva.

[link]

2018. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem már nem középsuli, nem feltétlenül minden reggel kell 8-ra bemenni és x óra után hazamenni. Azt, hogy valakinek reggeltől estig órája van nem úgy kell elképzelni, hogy reggel beül és este hazamegy, hanem mondjuk van egy előadása 8-tól 10-ig, utána egy gyakorlat 12-től 2-ig, aztán megint egy előadás 2-től 4-ig és egy szabadon választható tárgy 6-tól 8-ig. A szünetekben beül a könyvtárba, tanul, elmegy ebédelni, stb.
2018. júl. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!