Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is csalódott a szüleiben...

Más is csalódott a szüleiben felsőoktatás miatt?

Figyelt kérdés

Tisztázzuk előre. Azokra gondolok akik megengedhették volna maguknak az egyetem költségeit, végképp egy dolgozó gyermekkel, de a kényelem érdekében nem is akartak hallani havi kb 50e.ft kiadásról. Részemről nagyon rosszul esett hogy dolgozom, alig kellett volna támogatniuk, de még beszélgetésre sem voltak hajlandóak, fontosabb volt a puccos autó, az új ez meg az, sem a lányuk jövője. A röhej az hogy tényleg csak a hozzáállásukról van szó. (nem részletezem, de amit elköltöttek 1-2 év alatt csak magamutogatásra, az fedezte volna az egész egyetemem. (6-8 félév))


Közvetlen környezetemben sokkal hátrányosabb helyzetű emberek támogatják a gyerekeiket, viszont nálunk még az esetleges koleszra is azt mondták oldjam meg, nem az ő gondjuk.. Mintha 18 éves kort betöltve már nem az ő gondjuk lennék. Szörnyen érzem magam amiért haragszom, de úgy érzem ennyit megérdemeltem volna azért az évekért amikor dolgoztam/tanultam a kedvükért és a lelkem beletettem abba hogy büszkék legyenek.. Másnak meg ölébe esik a segítség.



2018. júl. 30. 15:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
11%

#20: ez nagyon szép, de nem kivitelezhető. Ugyanis ha újra jelentkezik, és felveszik államira, ha beszámíttatja minden tárgyát, akkor kapásból csúszik legalább fél évet, mivel sok esetben a félév végére számítják be, addig viszont nem tudja felvenni a ráépülő tárgyakat.

Egy év után még át sorolják önköltségesre, mivel nem teljesíti az adott félévben a szükséges krediteket.

2018. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Megértem a kérdező csalódottságát és frusztrációját, hasonló helyzetben vagyok/voltam én is. Évekkel ezelőtt bejutottam állami helyre egy elég magas ponthatárú és nehéz képzésre (se magántanár, se második próbálkozás), tehát tandíjról szó sem volt, mégis gyakorlatilag nullának megfelelő anyagi támogatást kaptam otthonról. Hiába kérdeztem rá otthon mennyit tudnak adni, mindig el lett mismásolva a téma, mert válás közepén senki nem akart ezzel foglalkozni. A végén kb havi tízezer ft-nak megfelelő összeget kaptam rendszertelenül néha, de mindenre ennyit kellett volna beosztanom (koli, utazás, könyvek, jegyzetek, megélhetés), ami hát kb semmi. Pokoli évek voltak ezek nekem, mindenfélét próbáltam dolgozni az amúgy is alig létező szabadidőmben, folyamatosan kimerült voltam, társasági élet szóba se nagyon jöhetett (miből?). Végül sikerült profitálnom ebből a helyzetből is, mert a munkatapasztalatom alapján jöttem rá arra, hogy egy másik tudományterület közelebb állna a szívemhez. Kb. két évig dolgoztam teljes állásban (passzív félévekkel, egyebekkel megoldva) és idén szántam rá magam a teljes váltásra. 23 éves vagyok és szeptemberben kezdek egy új alapszakot, azzal a megnyugtató tudattal, hogy van mögöttem egy biztos anyagi háttér, amit én teremtettem elő saját magamnak és a képzés alatti rendszeres jövedelmem is megoldott.


A kérdezőnek is csak azt tudom javasolni, hogy próbálja meg a legtöbbet kihozni a helyzetéből, szerintem hosszú távon az ilyen dolgok és kihívások bőségesen megtérülnek. (Persze a saját gyerekeimet majd egyszer én is minden erőmből támogatnám egy ilyen helyzetben, de nem mindenkinek juthat ez a sors).

2018. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Sajnalom hogy meg csak most reagalok, epp megbeszeltem a zsugoribb reszevel, apammal. Reszerol kinyilt a bicska a zsebeben, amiert megmertem kerdojelezni a donteseiket, anyam epp sir amiert azt gondolom hogy nem nyujtanak tamogato kezet, valamint apam leszolt amiert "peldalozni" mertem masokkal. (Onallo szulo fizeti az egyetemet egyedul) Illetve azt vagta a fejemhez hogy nevetseges ha azt gondolom hogy dolgozok majd egyetem mellett mert azt nem birom. Jo, egyetem fix sokkal nehezebb mint a szaros kozepsuli, de amelett is dolgoztam es magamnak osztottam be mindent, nem hiszem hogy ha kapnek akar 40000ft-ot kettejukrol egyutt (20k a szazaleka a fizetesuknek)akkor gaz lenne. Az mar fedezne a sulim, a berletem, es mar csak a koli meg a kaja maradna amibol minimalisan kijonnek a fizumbol is.. Csak ok kb leszolnak amint onalloan gondolkodok, de elvarjak hogy mindent oldjak meg magamnak, amint penzbe kerulok viszont baj van. Hogy valaszoljak par mondatra, gondolotra, nem vagyok eletkeptelen, sajnos lattam dolgoknak az aljat, a konyhai melotol kezdve az irodait, nem vagyok a mai rossz fiatalok minta peldaja.

Emelett, mindent megtettem azert hogy elerjem a celomat, az egyetemet. Lehet most azt mondani hogy ha nem volt eleg annak oka van és huzzak a verbe amiert tamogatast varok, de kisse nevetsegesnek tartom hogy az O kenyelmuk fontosabb mint barmi mas. Ha mar a masodik felevet fizetnek mar megoldanam, az elsore tettem el penzt.

2018. júl. 30. 21:01
 24/25 Estádio de Felchút ***** válasza:
46%

Azért a válaszokat olvasva felmerül bennem az ötlet, vajon nem kellene-e bizonyos értelmi szint alatt betiltani a gyerekvállalást, de minimum sterilizálni a félhülyéket. Szülni a ló is tud. Régi pusztai közmondás.

Kérdező, te meg szedd össze a tök.. izé, na szóval, egy életed van, úgy éld, ahogyan szeretnéd.

Lehet siránkozni a múlton, de azzal nem leszel beljebb. Evvan, a múlt elmúlt, menj előre.

2018. júl. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
54%

EZ MOST MI? Komolyan kérdező ez mi?


Diákhitel 2.0 tandíjra van, bármekkora tandíjat kifizetnek, bárkinek akit felvettek felsőoktatásba költségtérítéses formába.

2% alatt van rajta a kamat ami kb. semmi.

Képzés befejezeése után kell kifizetni, de azthiszem, ha 3 gyereked lesz az egészet elengedik.


Ezzel a tandíj le van tudva.


Valamint, ha jó az átlag, akkor átraknak államisra 2. félév után vagy ha később lesz jó az átlag akkor későb.


1.-2. félévben aki jól tanul azt átrakják államisra.

Aki államison jól tanul az kap ösztöndíjat is.


Diákhitel 2.0 mellé felvehető a sima diákhitel, ami max 350ezer/félév, de lehet 10ezerFt is havonta.

Ezen is nagyon alacsony a kamat.

Mindkettő olyan, h a banki hitelekkel ellentétben ha pl. 2 hónapig nem fizeted be, akkor nem jön a behjató, 3 hónap után szólítanak fel. De korlátlanul előtörleszthető, ha félévre előre kifizeti valaki a törlesztőrészletek összegét és fél évig nem fizet akkor az is rendben van.

Ezeket bárki felveheti.


Egyetem mellett ott van a rengeteg féle diákmunka.


AKKOR MIÉRT IS NEM MENTÉL EL EGYETEMRE?


NINCS MÁS MEGOLDÁS CSAK HA SZÜLŐK FIZETIK? AMINT LÁTOD VAN MÁS MEGOLDÁS.


MÉRT NEM TUDTÁL EZEKNEK MAGADTÓL UTÁNA NÉZNI?

2018. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!